Wpis z mikrobloga

Soniarze kochają wykresiki sprzedaży, to chyba jedyna płaszczyzna na której mogą czuć że "wygrywają" z Xboxem. Celowo napisałem w cudzysłowiu bo te kilka milionów sztuk przewagi, to żaden wyczyn i zwycięstwo. Xbox w tej generacji startuje praktycznie od zera i dopiero co wchodzi na rynek europejski. Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o takich wynalazkach jak Xbox One, cała Polska grała na PS3 i PS4. ¯_(ツ)_/¯

Każdy kto obserwuje dłużej branże konsolową doskonale zdaje sobie sprawę że te krzywe i słupki nijak mają się do nastrojów panujących w branży i nie odzwierciedlają tego co naprawdę dzieje się na rynku. Analizując podobne wykresy, na przykład z najczęściej kupowanymi w tym roku tytułami na Playstation Store, zauważymy że były nimi takie pozycje jak Vanguard czy nowy Battlefield. Czy były to gry dobre? No chyba #!$%@? nie xD wniosek - te zestawienia można sobie o kant dupy potłuc, bo wysoka sprzedaż nie równa się wysokiej jakości.

Pamiętajmy o tym że nadal wielu klientów konsolowych kieruję się w swoich decyzjach pewnym SENTYMENTEM, spora część z nich kupiło PS5, bo miało ps3 i ps4. Wielu z nich to także niedoświadczone ameby, casuale, którzy zwyczajnie ulegli marketingowi playstation, spodobał im się krzykliwy wygląd tej konsoli i uwierzyli ze kupując PS5 dostaną access do elitarnego klubu dżentelmenów gdzie będą grać w same tylko ekskluziwy xD

W przypadku Microsoft jest zupełnie inaczej. Klient Xboxa to ŚWIADOMY GRACZ, który zanim zdecydował się go kupić przeprowadził research i rekonesans, analizujac wszystkie za i przeciw.

Na chwilę obecną Sony przoduje w sprzedaży, ale na przestrzeni roku ta sytuacja się wyrówna, za dwa lata Microsoft wysunie się już na prowadzenie przejmując calkowicie rynek. Sony skończy jak Bizancjum i jedyne co im pozostanie to wspomnienie o czasach dawnej światłości xD

Podsumowując, kupno activision przez Microsoft to początek końca konsoli PlayStation. Na chwilę obecną Sony nie ma nic aby przyciągnąć do siebie klientów. Platne patche next gen, brak ekskluziwów, nadal nie wiadomo co z tą wsteczną kompatybilnością i projektem Spartacus, a jakby tego było mało, Sony samo się rozbraja oddając swoje eksy pececiarzom XD
Nie chciałbym być złym prorokiem, ale żeby to się nie skończyło jak na zdjęciu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#ps4 #ps5 #xbox #pcmasterrace #gry #konsole #sony #microsoft #takaprawda #mowiejakjest
daeun - Soniarze kochają wykresiki sprzedaży, to chyba jedyna płaszczyzna na której m...

źródło: comment_1642670618ti3ALWFTC7mDw2pLh4oq2R.jpg

Pobierz
  • 20
@daeun Dowód anegdotyczny ważniejszy od słupka sprzedaży.

No tak, legitne.

Jakbym brać pod uwagę dowód anegdotyczny to bym nie wierzył że Nintendo w ogóle jeszcze istnieje ale dzięki danym wiem ze sprzedaje jeszcze więcej konsol niż Sony i Xbox.

Poza tym znowu te same argumenty co parę miesięcy temu i znowu będzie smutek jak się PS5 lepiej sprzeda od Xboxa bo każdy chce zagrać w Ragnaroka :(
Klient Xboxa to ŚWIADOMY GRACZ


@daeun: klient xboxa to taki patus cieszący się z 500+ nie widzący, że właśnie branża gier upada. Jak myślisz co się stanie jak Microsoft przejmie większość studiów a Sony zrezygnuje z rynku konsolowego? Myślisz, że za 4zł będziesz miał od korporacji same wielkie hity czy produkcje typu COD ze sklepem w środku?
@daeun: sprawdź kto jest liderem sprzedaży gier i dlaczego Microsoft ma trzecią pozycje nawet po dodaniu ostatniego zakupu.
druga sprawa nie wiem co masz wąty? posiadacze sony coś Ci zrobili ? Boli Cię że exy Sony są dobre czy o co chodzi ?O Co Ci chodzi bo nie wiem, tak konkretnie, bo te informacje nie mają jakoś przełożenia by być zadowolonym z xbox czy ps?
To dwie inne konsole skierowane trochę
@lukaschels: ten arcytroll się żywi twoimi łzami, odpisujesz na masterbejta. xD

@ethics: ty gościu jakiś niezrównoważony psychicznie jesteś. Posiadaczy Xboxa poza polską również nazwiesz patusami? Serio myślisz, że na zachodzie ludzie się #!$%@?ą z kombinacjami żeby jak najtaniej wykupić abo? Na GP Ulti nie pracuję nawet 30 minut. Zobacz ilu płacących abo MS ma na świecie i ogarnij jaka kasa im wpada do podziału miesięcznie, a potem skończ pieprzyć farmazony.
@ethics: no właśnie tobie pękło dupsko niemożebnie i srasz pod siebie bez kontroli. Za to 50 zyla mam usługi online, 420 gier do wyboru, streamowanie xcloud większości tych gier or GPU na pc. Żadnej łaski, żadnej napiny finansowej. Oczywiście nie znaczy to, że nie kupuje gier w ogóle, bo taki inteligent jak ty chyba by zauważył, że jednak większość 3rd party gier spoza stajni MS nie jest w GP. GPU to
@ethics ignorancie, wartość gierek z tych rzutów często wielokrotnie przewyższa miesięczny koszt tego abonamentu. Tylko dziś dostaliśmy nowego hitman trylogy. Mógłbyś napisać ile taka przyjemność będzie kosztować Soniarza? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@ethics: eee pssss... wiesz, ze poza gamepassem mozna tez grac w inne gry, niekoniecznie w to, co łaskawie rzuci Phil? NIKT TEGO NIE SPRAWDZA!! Ale wlasciwie z podobnego zalozenia mozna wyjsc oplacajac Netflixa... po co mam placic za Netflixa, skoro moge isc do Media Markt kupic sobie blureja z filmem, ktorego ja chce, a nie rzuci Pan Netflix (ŁASKAWIE!)
@ethics: ale gdybym chcial, to bym kupil playstation, czego ludzie nie rozumieją xD nie pracuje w fabryce azbestu, ze musze ciułać 10 miesiecy na konsole, albo brac na raty, ale po prostu nie czuje potrzeby grania w gry ekskluzywne z Playstation, dlatego mam Xboxa xD
@ethics: używanie horizona czy Spidermana jako argumentu już nie ma dziś żadnej mocy. Jeszcze w czasach poprzedniej generacji kupiłem potężne ps4 pro żeby ograć te potężne exy które miały być tego warte i większości z nich nie przeszedłem nawet do połowy bo to nudne samograje na jedno kopyto. GT sport i persona były najlepsze, co i tak nie zmieniło tego że konsole szybko sprzedałem i to całkowicie wyleczyło mnie z gier
@daeun Ale gościu ból dupy masz XD Za każdym razem jak widzę kolejną wojenkę, to jest wywołana przez fana Xboxa. Wy macie coś nie tak z głowami czy co? Chcecie za wszelką cenę udowodnić, że Xbox jest lepszy od PS. Jedni wolą X, drudzy PS i tyle w temacie. Idź sobie pograj w jakiegoś super exa od Microsoftu.