Wpis z mikrobloga

@Ion_cannon: Nacją , która najbardziej kolaborowała z Niemcami byli Rosjanie, a jakoś nie słyszę o tym żeby oddawali Królewiec. Mylisz Ruś kijowską z księstwem kijowskim. Rdzeń państwa Waregów znajdował się na terenach Ukrainy, a po Moskwie biegały renifery i ugrofińskie plemiona.
  • Odpowiedz
@Brazylia: rzygać mi sie chce jak widzę co się dzieje z tym portalem. Obrona bezczelnych roszczeniowych szoszonów, którzy mają nas za ludzkie śmiecie i obnoszą się z banderyzmem. #!$%@?ło was wszystkich równo.
  • Odpowiedz
@Landshut: To dlaczego Ukraińcy za rok powstania Ukrainy podają 1991? Wytłumaczysz nam? Ja wiem, że ty wyczytałeś swoje na Wikipedii ale to nie była Ukraina tylko twór zależny od onuc. To tak jakbym napisał że Generalna Gubernia to było Państwo Polskie.

Czytaj ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@Brazylia: no z tym bratni to się trochę zagalopowałeś... toleruje ich bo mieszkam na wschodzie ale zawsze mam w głowie UPA i ich wybryki oraz to że są dla nich bohaterami, więc ostrożnie
  • Odpowiedz
zerasta ich zrozumienie, że ten kraj nie musiał się nazywać tak samo przez całą historię, a nawet może być spadkobiercą kilku państw! To ewidentnie przepala im styki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Merdarion_PL: nie popieram Rosji, nie chcę konfliktu ani naruszenia suwerenności Ukrainy, ale Polska jest bardzo jednolita narodowościowo i kulturowo, sama Rosja już teraz składa się z wielu państw, ludzie wielu kultur, języków i narodów tworzą
  • Odpowiedz
@Brazylia: Ukraina = ośrodek władzy w Kijowie. Więc pod tym względem Ukraina jest starsza od Rosji. A tak apropos bardzo spodobał mi się pomysł Ukraińców by przestać używać nazwy "Rosja", tylko wrócić do nazwy Moskwa / Moskowia / Moskale. Moskwa zagarnęła miano Rosji po transformacji Wielkiego Księstwa Moskiewskiego w Carstwo Rosyjskie, mimo, że Rosja, a więc Ruś, nie jest tożsame z władzą Moskali. Dziś Putin używa mitu Rosji przeciwko państwowości
  • Odpowiedz