Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ech, jak młody człowiek ma się usamodzielnić przy takich cenach mieszkań. Mam 21 lat, zarabiam trochę ponad minimalną, biorąc kredyt hipoteczny na 20-paro metrowe mieszkanie przez 30 lat muszę płacić połowę pensji. A wynajem wypada jeszcze gorzej, płacę podobnie a do mieszkania nie mam żadnych praw. Planuję pomieszkać z rodzicami jeszcze przez jakiś czas, potem gdy odłożę na wkład własny kupię małe mieszkanie i będę związany kredytem na 30 lat. Myśl że dopiero na starość będę miał mieszkanie na własność jest przygnębiająca.
#mieszkanie #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e8074ef7bdff000a92b401
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Kredyty hipoteczne dla takich ludzi jak Ty (co mało zarabiają i nie będą mieli z czego nadpłacać) są zajebiście drogie... Będziesz spłacał 30 lat, bo ponad 13 lat będziesz pracował na same odsetki... Nie jest to najlepszy deal :/

Skup się na razie na zwiększaniu zarobków, oszczędzaniu i ewentualnie szukaniu ogarniętej dziewczyny (mając 2 pensje na pewno łatwiej będzie kupić i utrzymać mieszkanie).

Mając niskie zarobki dobrze jest mieć
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: im dalej w las tym będzie gorzej. Emerytów tylko będzie przybywać, więc będą musieli podnieść podatki i będziesz mieć jeszcze mniej pieniędzy. Jak Ty będziesz już w wieku emerytalnym to już emerytów będzie tak dużo, że dostaniesz jakąś bieda emeryturę (jeśli w ogóle dostaniesz) a służba zdrowia rozleci się w takim stopniu, że starsi ludzie będą masowo umierać, bo nikt nie dopcha się do szpitala czy lekarza. Jak zarabiasz
  • Odpowiedz
Myśl że dopiero na starość będę miał mieszkanie na własność jest przygnębiająca.


@AnonimoweMirkoWyznania: Dla mnie bardziej przygnębiający jest fakt, że planujesz całe życie zarabiać minimalną krajową.
Masz 21 lat i całe życie żeby zostać programista 15k czy cokolwiek innego co daje w miarę rozsądny hajs.
I w ogóle dlaczego chcesz kupować mieszkanie w wieku 21 lat? Ja w Twoim wieku to jedyne czym się martwiłem to czy dojadę z akademika
  • Odpowiedz
Mireczku, wyjedź za granicę. Polska to nie jest kraj dla młodych ludzi.


@panstolec: Zagranica można brać hipotekę zarabiając minimalną? Gdzie konkretnie?
  • Odpowiedz
@kaaban wszedzie konkretnie. Z niemieckiej minimalnej pensji bedzie go stac na kawalerke w kredycie ze STAŁYM oprocentowaniem na cały czas trwania kredytu. Odłożenie 150k euro to nie jest taki kosmos. 100msc około. Czyli jakies 8 lat. W Polsce? Lepiej nie pytac.
  • Odpowiedz
@u-kill-u-homo: 21 lat to może faktycznie za wcześnie na mieszkanie, ale tak czy siak ma uzasadnione obawy, może podparte trochę doświadczeniami z życia że kiedyś wystarczyło się w pierwszym lepszym PGR zatrudnić, poczekać parę lat i mieszkanie jakieś się znalazło. Ja obecnie lvl 27, zarabiam koło 6(więc chyba lepiej niż większość ludzi w tym kraju), jakieś oszczędności mam, ale 10 razy się zastanawiałem by jakiś kredyt wziąć, żeby mnie nie
  • Odpowiedz