Wpis z mikrobloga

#garmin #bieganie

Pytanie do posiadaczy HRM-Pro:

Dziś po ukończeniu biegu (12km, BS) kończąc aktywność na Fenixie wbiło mi okolice 1050kcal oraz TE 3.0 do bazy tlenowej. Po synchronizacji tętna z paska zbiło mi spalone kcal o niecałe 200 oraz TE spadł do 2.2.
Przed tym ujrzałem na zegarku średnie tętno oraz tempo, które niczym się nie różniło po synchronizacji z paskiem.
Trasa, którą przebieglem biegłem już nie jednokrotnie, np. tydzień temu zrobiłem identyczne tempo, avg HR wyszło o oczko wyżej, wykresy bardzo podobne, wg Runanalyze ogólnie te biegi niemal bliźniacze natomiast spalone kcal jak i TE były podobne jak tutaj przed synchronizacja z HRM (wtedy biegłem z innym paskiem).

Spotkaliście się z tym samym? Dla mnie to jest znacząca różnica z uwagi, ze parametry wyszły jak napisałem prawie identyczne. Nie wiem teraz czemu ufać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 13
@juhas99: Ale to dalej nie daje rozwiązania dlaczego pomimo:
- tej samej trasy
- prawie identycznego avg HR, jego krzywej i tempa oraz estymowanej mocy
- różnicy zaledwie dwóch minut
Jest różnica az prawie 200kcal i TE 0,8pkt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poemat: jedyne co podejrzewam to to że jednak nie miałeś podłączonego pasa, HR szło z optycznego i jak zrobiłeś synchronizację to pobrało również dane dynamiki biegu i na tej podstawie zmieniło kcal i TE.
@juhas99: Sprawdzę dokładnie na Runalyze jeszcze raz jak będę przy laptopie jednak jak napisałem, estymowana moc wtedy i moc teraz tez była prawie taka sama. Właśnie ewentualnie z tych dodatkowych danych dot. biegu mogło zmienić - ale aż 200kcal? To jest dużo
@juhas99:
Wg Runnalyze:
Bieg dzisiaj (HRM-Pro):
- 12,02km
- 1:09:44
- 5:48/km
- 140 avg HR, max 150
- śr. Moc 351 W
- 166 spm
- Pa:Hr +3,1%
- 813 Kcal
- Training Effect 2.2

Bieg tydzień temu (Decathlon):
- 12,07km
- 1:11:09
- 5:54/km
- 140 avg HR, max 154
- śr. Moc 346 W
- 164 spm
- Pa:Hr +0,1%
- 1050 Kcal
- Training Effect 3.0

Widzisz
@Poemat: jako ze ten hrm-pro moze dzialac samodzielnie bez zegarka to wydaje mi sie ze on liczył po swojemu z tetnem z klaty, a zegarek z nadgarstka i widocznie garmin domyslnie bierze dane z paska za dokładniejsze i sobie nadpisał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Stormweaver: Mimo tego - jeśli powyższe dane są wzięte z paska - to dalej nie jest realne wytłumaczenie skąd jest aż taka różnica. Zrozumiałby, gdybym jakiś interwał zrobił w tym biegu sprzed tygodnia ale to były obydwa praktycznie takie same biegi
@Poemat widocznie z innych wzorów liczy, we wpisie piszesz ze wtedy byl inny pasek, pozatym te kalorie to chyba nie sugerujesz sie tym w 100%? Na redukcji biore polowe wartosci co garmin policzy i jest git ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Stormweaver: Z jakich innych wzorów może liczyć? Powyżej wypisałem dokładne dane z jednego i drugiego biegu. Mogę jeszcze wrzucić wykresy HR jednego i drugiego biegu - podobne w 95%. Still annoyed as fucked ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sugeruję, mam swoje "algorytmy" które się sprawdzają
@Poemat nie wiem z jakich innych wzorów, po prostu gdybam dlaczego jest tak a nie inaczej, no i to co to wrzuciles dokladnie pokazuje, ze nie warto ufac garminowi w 100% co do spalonych kalorii, nie wiem moze bodybattery miales mniejsze, stwierdzil ze sie bardziej zmeczyles i inaczej policzył xd, zrób jeszcze raz takie same biegi, jeden z paskiem drugi z zegarkiem i zobacz co wyjdzie ( ͡º ͜ʖ͡
@Stormweaver: Planuje powtórzyć w sobotę to samo właśnie jeszcze raz jak mówisz, z paskiem, potem kolejny raz bez i będę porównywał. Tak czy siak będę gwałcić jakaś mądra głowa z supportu żeby mi to wytłumaczyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)