Wpis z mikrobloga

@aloucie: dzięki za podesłanie linków. Staram się znaleźć coś w języku polskim, żebym początki dobrze zrozumiał - wiem, że znajomość angielskiego to podstawa tutaj, ale jeszcze na tyle go nie ogarniam i obawiam się, że źle będę przyswajał wiedzę.
@Mellisuga: Najlepiej to wymyslec / znalezc sobie projekt i to robic. Ja jak zaczynalem to znalazlem sobie prosta strone i probowalem ja odwzorowac w html/css. Pozniej juz w robocie mialem za zadanie uczuc sie angularjs. W ramach nauki ogarnialem sobie kursy, video itp, ale najwiecej dalo mi pisa ie wlasnej apki. Na studiach mialem networking to sobie napisalem prosta apke, ktora liczy mi co potrzebne. Oczywiscie jakbym spojrzal teraz na ten
@Sheppard28: co masz na myśli?
@cugowski: dawno temu rozpoczynałeś pracę w branży IT? co musiałeś wtedy potrafić, żeby dostać pracę?
@WarmWeather: kiedyś go oglądałem, nie wiedziałem, że ma kursy. Kursy, które oferuje na swoim kanale YT są takie same jak na platformie eduweb, wiesz coś może?
@Mellisuga: Troche ponad 4 lata temu. Z tym, ze do tego czasu zdazylem rzucic studia informatyczne w Polsce i uczuc sie na wlasna reke przez dwa czy trzy lata w domu i zaczac studia informatyczne w UK. W pierwszej robocie, ogarnalem ja na pierwszym semestrze, musialem umiec pisac proste zapytania sql i cos tam ogarniac z OOP. Firma uzywala C#, a ja cos tam javy umialem, c# cos tam tez liznalem.
kiedyś go oglądałem, nie wiedziałem, że ma kursy. Kursy, które oferuje na swoim kanale YT są takie same jak na platformie eduweb, wiesz coś może?


@Mellisuga: nie mam pojęcia, tylko widziałem na grupach sporo pozytywów.
@Mellisuga: ucz się z kilku źródeł nie zamykaj się na jedno. Frontend Masters / udemy. Podstawy z video, później klepanie projektów.

Statyczne, później z dodatkiem js. Później coś z js i api + jakiś prosty mockDanych. Później framework i powtórz to samo. Najgorszy początek później sam będziesz mniej więcej kumał że dużo nie umiesz i tak naprawdę musisz działać :) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Początki sa trudne,
@Mellisuga: Wiem, że już minął prawie rok, ale pytałeś się o kurs Arkadiusza Włodarczyka.
Ja właśnie zwróciłem ten kurs przez support (bo normalnie się nie dało bo za dużo contentu przejrzałem).
Na początku wszystko ładnie i pięknie, dochodzę do 30%, do sekcji tworzenia stron WWW a tam co? Cała sekcja i praktycznie wszystko od tej sekcji do końca kursu to nagrania sprzed 10 lat chyba, bo chłop miał wszystko z windowsem