Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#lekarz #medycyna #nfz
Dostałem skierowanie do lekarza rodzinnego z konsultacji online na stacjonarną, mam NFZ połączony z telemedi.co, jak przyjdę do jakiejś innej przychodni to będę miał wizytę normalnie na NFZ, czy będę musiał płacić, albo zmienić znowu przychodnię do której jestem zapisany?
  • 5
  • Odpowiedz
@k632012 skierowanie gdzie? Jak do specjalisty i nie masz określonego miejsca (pewnie masz tylko poradnię wpisaną) to możesz iść gdzie chcesz, ale trzeba się pierwsze umówić. Na pierwszorazowe się czeka dłużej niż na kontrolne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinowy_krol: Mam tylko, że skierowanie do lekarza ogólnego, swoje dane, na co skierowanie i dane lekarza który wystawił skierowanie, nie ma żadnego konkretnego miejsca.
Jesli umówię się do jakiejś niepublicznej placówki to będę miał normalnie na NFZ, mimo że jestem zapisany pod inny POZ?
  • Odpowiedz
@k632012: skierowanie od lekarza na NFZ powoduje, że masz "przywilej" wybrania poradni specjalistycznej również na NFZ (dowolnie gdzie, ale później chyba już musisz trzymać się wybranego specjalisty, na którym "spalisz" to skierowanie), innymi słowy, wtedy ubezpieczalnia państwowa płaci wtedy za twoje specjalistyczne leczenie/diagnostykę.

Ogólnie, jeżeli lekarz POZ dzieli budynek z lekarzem specjalistą, to są to mimo wszystko dwa oddzielne byty i wymagają osobnego zarejestrowania się, a nawet jeżeli lekarz POZ i
  • Odpowiedz
@k632012: przychodnię POZ w ramach NFZ możesz zmienić max dwa razy do roku.
Internista, a lekarz rodzinny to dwóch różnych lekarzy - ludzie często to mylą i nazywają obu lekarzami ogólnymi. Skierowanie do poradni specjalistycznej np. okulisty możesz zrealizować tylko w jednej placówce - nie musi to być cały czas ten sam lekarz, ale musi być ta sama poradnia. Jak chcesz przenieść się do poradni zlokalizowanej gdzieś indziej to musisz mieć
  • Odpowiedz