Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że siedzę na L4 i mi się nudzi w sobotę byłem na rozmowie kwalifikacyjnej do studia detailingowego. Miasto 150k ludzi. Wynagrodzenie minimalną krajowa, z zapowiedzią na #!$%@? darmowych nadgodzin ("wie Pan bo pracujemy 8h ale czasem na jeden samochód potrzeba 10h to wtedy zostajemy"). Oczywiście tydzień próbny z wynagrodzeniem pod stołem.

Praca obejmowała wszystko - interior, exterior, pranie ekstrakcyjne, praca na maszynach polerskich, aplikacja ceramiki i jeszcze pytał czy szyby kiedyś przyciemniałem.

Z tego podniecenia tak lukratywną oferta zapomniałem zapytać jak z sobotami.

Pozdro tam w tych renomowanych studiach detailingowych xD

#detailing #pracbaza #motoryzacja
  • 10
@CzarnyOwiec jak nie masz fachu w ręku w takim mieście w mazowieckim to albo #!$%@? na 3 zmiany na magazynie za 4k albo roboty za minimalną. Do biedronki nawet cię nie wezmą bo pełno ludzi z doświadczeniem jest na to stanowisko chętnych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vlodek2532: rynek pracy nie wygląda tak tylko w Polsce. W Niemczech też w większości minimalna, a jak nie to na twoje miejsce jest 100 innych ludzi, więc każdy się chwyta czego może. Znaleźć dobrze płatną pracę adekwatną do kompetencji graniczy z cudem. Oczekują od ciebie 25 lat doświadczenia w wieku 20 lat, 10 szkoleń, 5 tytułów naukowych a oferują 1400 netto. Także.. nie tylko w Polsce to wygląda słabo ;)
@vlodek2532: byłem, pracowałem, zrezygnowałem.
Osoby które siedzą po kilka lat w jednym miejscu faktycznie zaczynają zarabiać jakieś sensowne pieniądze 4-6k.
Natomiast reszta to pracuje z perspektywą na lepsze jutro.

Dlatego ja postanowiłem, że nigdy nie będę studiem detailngowym, w którym jestem szefem, a reszta #!$%@? na mój dobrobyt kosztem swojej biedy.
@vlodek2532: pracowałem dokładnie na takich warunkach 5 lat temu, w ekskluzywnym studiu detailingowym (de facto umieszczonym w salonie audi, stolica), umowa tylko zlecenie a to i tak nie chętnie.. do ogarniania wszystko. Najlepiej jak nabrali aut do zrobienia a nie było komu ich zrobić. To wszystkie one stepem, wosk kryjący rysy i klient nie wracał z reklamacjami w 99%. Jedyny co wrócił to E39, obiecali mu cuda więc cudów oczekiwał. Detailing