Wpis z mikrobloga

270 + 1 = 271

Tytuł: Malowany człowiek: Księga II
Autor: Peter V. Brett
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788375744637
Tłumacz: Marcin Mortka
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 320
Nie będę udawał, że potrafię przejrzeć Jego zamysły – odparł ze spokojem Jonas. – Wierzę jednakże w ich słuszność. Pewnego dnia spojrzymy w przeszłość i nie będziemy mogli się nadziwić, jak to możliwe, że ich nie rozumieliśmy. *


Druga część Malowanego Człowieka (wpis dotyczący pierwszej jest tutaj). Czytało się ją równie szybko i równie dobrze co część pierwszą. W tej części zaczynają splatać się wątki głównych bohaterów a ich historie nabierają tempa, choć mi osobiście najbardziej podoba się przemiana, która zaszła w Arlenie. Historia nadal mi się podoba, jestem ciekawa ciągu dalszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* Odnośnie głównego cytatu – Jonas odnosi się w nim co prawda do Stwórcy (ichniejsza nazwa jakiegoś Boga), ja jednak uważam, że jest dość uniwersalny. Myślę, że nic nie dzieje się bez przyczyny i choć czasami nasze życie nie idzie w tym kierunku, w którym byśmy chcieli, to tak naprawdę nie ma tego złego i zawsze z perspektywy czasu zdajemy sobie sprawę, że to co się wydarzyło było potrzebne i dzięki temu jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. I jak mówi Jonas, nie możemy się nadziwić, jak to możliwe, że nie rozumieliśmy tego, że to wszystko było do czegoś potrzebne.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantastykabookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
k.....o - 270 + 1 = 271

Tytuł: Malowany człowiek: Księga II
Autor: Peter V. Brett
Ga...

źródło: comment_1642403804VYjkYgjlTqw6VZUL4IWMSe.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 320

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. World of Warcraft Przez Mroczny Portal (Christie Golden) - najnowsza recenzja usera Szymon590 ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Star
  • Odpowiedz
@kizimajaro: Ja właśnie też przeczytałem. Podobało mi się, ale straszne głupoty zaczynają się pojawiać. Najmniej podoba mi się przemiana głównego bohatera (Arlena) w tajskiego boksera, który bez najmniejszych problemów niszczy demony bez broni. To już dla mnie już jeden z tych momentów by się zastanowić czy nie porzucić cyklu. Jestem bardzo wyczulony na takie ckliwe głupoty. Demony przedstawiane są jako bestie, które jednym ruchem ogona są w stanie przepołowić człowieka, ale
  • Odpowiedz
@CloudCloud: Ale musisz mieć na uwadze, że demony były tym straszniejsze i potężniejsze im bardziej ludzie się ich bali. Na początku są pokazane jako niezwykle potężne właśnie z tego strachu. Później okazuje się, że najsilniejszy był właśnie ten strach. Zresztą, demony wybiły przecież pół wioski.
  • Odpowiedz
Druga część Malowanego Człowieka (wpis dotyczący pierwszej jest tutaj). Czytało się ją równie szybko i równie dobrze co część pierwszą.


@kizimajaro: jedyna zaleta książki
im dalej tym głupiej tylko będzie

ja odłożyłem dopiero przy trzecim tomie jak się okazało że jestem w stanie przewidzieć fabułę na 100 stron do przodu...
Seria która się super zaczyna ale potem spada z klifu.
  • Odpowiedz
@kizimajaro: Przeczytame pierwszy tom serii a teraz po latach wróciłem do audiobooka i niestety jedyne do czego się nadaje ta serio to usypianie :( niestety podobnie było z seria imię wiatru :(
  • Odpowiedz
Takich głosów też jest sporo, na pewno książka bardzo polaryzuje opinie


@kizimajaro: no mi poleciła koleżanka która była już po 3 tomie (ten ja przerwałem i nie wrócę) i mówiła że to książka roku dla niej
więc polaryzuje niewątpliwie
  • Odpowiedz
@kizimajaro: Malowany Człowiek zdecydowanie najlepszy. Jest nowy ciekawy pomysł, trochę tajemniczy świat. Pustynna włócznia też daję radę, rozbudowanie uniwersum o inną krainę, kulturę. Ale następne to odcinanie kuponów, Wojna w blasku dnia i Tron Czaszek to niby cztery książki, a sensownej treści tam jest tyle co na wykopie. Zawiesiłem się na początku Otchłani i mimo kliku prób raczej się nie odwieszę.
  • Odpowiedz
@kizimajaro: Seria zapowiadała się super. Dwa pierwsze tomy czyta się jednym tchem. Po przeczytaniu pierwszego praktycznie od razu chce się chwycić za drugi.

Niestety kolejne tomy to już coraz większa nuda. Trochę zmarnowany potencjał gdy autor nie szanuje czasu czytelnika - zupełnie jak przy "Pan lodowego ogrodu".
  • Odpowiedz
@kizimajaro: Ło matko, czytałem kiedyś całą serię. Pierwsza książka super, druga nawet dobra, potem to już równia pochyła. Szkoda, bo potencjał był, niestety autor kompletnie odlatuje, wiele wątków jest z tyłka, brakuje rozwiązania kilku ważnych, niektóre opisy są wręcz żenujące... Zapowiadało się fajnie, był świetny start, niestety jako całość jest to moim zdaniem bardzo słaba seria (a zakończenie w ogóle mega rozczarowujące).
  • Odpowiedz