Wpis z mikrobloga

270 + 1 = 271

Tytuł: Malowany człowiek: Księga II
Autor: Peter V. Brett
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788375744637
Tłumacz: Marcin Mortka
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 320
Nie będę udawał, że potrafię przejrzeć Jego zamysły – odparł ze spokojem Jonas. – Wierzę jednakże w ich słuszność. Pewnego dnia spojrzymy w przeszłość i nie będziemy mogli się nadziwić, jak to możliwe, że ich nie rozumieliśmy. *


Druga część Malowanego Człowieka (wpis dotyczący pierwszej jest tutaj). Czytało się ją równie szybko i równie dobrze co część pierwszą. W tej części zaczynają splatać się wątki głównych bohaterów a ich historie nabierają tempa, choć mi osobiście najbardziej podoba się przemiana, która zaszła w Arlenie. Historia nadal mi się podoba, jestem ciekawa ciągu dalszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* Odnośnie głównego cytatu – Jonas odnosi się w nim co prawda do Stwórcy (ichniejsza nazwa jakiegoś Boga), ja jednak uważam, że jest dość uniwersalny. Myślę, że nic nie dzieje się bez przyczyny i choć czasami nasze życie nie idzie w tym kierunku, w którym byśmy chcieli, to tak naprawdę nie ma tego złego i zawsze z perspektywy czasu zdajemy sobie sprawę, że to co się wydarzyło było potrzebne i dzięki temu jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. I jak mówi Jonas, nie możemy się nadziwić, jak to możliwe, że nie rozumieliśmy tego, że to wszystko było do czegoś potrzebne.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantastykabookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
kizimajaro - 270 + 1 = 271

Tytuł: Malowany człowiek: Księga II
Autor: Peter V. Brett...

źródło: comment_1642403804VYjkYgjlTqw6VZUL4IWMSe.jpg

Pobierz
  • 21
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 320

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. World of Warcraft Przez Mroczny Portal (Christie Golden) - najnowsza recenzja usera Szymon590 ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Star
@kizimajaro: Ja właśnie też przeczytałem. Podobało mi się, ale straszne głupoty zaczynają się pojawiać. Najmniej podoba mi się przemiana głównego bohatera (Arlena) w tajskiego boksera, który bez najmniejszych problemów niszczy demony bez broni. To już dla mnie już jeden z tych momentów by się zastanowić czy nie porzucić cyklu. Jestem bardzo wyczulony na takie ckliwe głupoty. Demony przedstawiane są jako bestie, które jednym ruchem ogona są w stanie przepołowić człowieka, ale
Druga część Malowanego Człowieka (wpis dotyczący pierwszej jest tutaj). Czytało się ją równie szybko i równie dobrze co część pierwszą.


@kizimajaro: jedyna zaleta książki
im dalej tym głupiej tylko będzie

ja odłożyłem dopiero przy trzecim tomie jak się okazało że jestem w stanie przewidzieć fabułę na 100 stron do przodu...
Seria która się super zaczyna ale potem spada z klifu.
@kizimajaro: Malowany Człowiek zdecydowanie najlepszy. Jest nowy ciekawy pomysł, trochę tajemniczy świat. Pustynna włócznia też daję radę, rozbudowanie uniwersum o inną krainę, kulturę. Ale następne to odcinanie kuponów, Wojna w blasku dnia i Tron Czaszek to niby cztery książki, a sensownej treści tam jest tyle co na wykopie. Zawiesiłem się na początku Otchłani i mimo kliku prób raczej się nie odwieszę.
@kizimajaro: Ło matko, czytałem kiedyś całą serię. Pierwsza książka super, druga nawet dobra, potem to już równia pochyła. Szkoda, bo potencjał był, niestety autor kompletnie odlatuje, wiele wątków jest z tyłka, brakuje rozwiązania kilku ważnych, niektóre opisy są wręcz żenujące... Zapowiadało się fajnie, był świetny start, niestety jako całość jest to moim zdaniem bardzo słaba seria (a zakończenie w ogóle mega rozczarowujące).