Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Budownictwo

Co możecie powiedzieć o tym kierunku studiów?
Jakie są perspektywy zarobkowe po tym i w ogóle posłucham chętnie wszelkich rad:))

#studbaza #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e2f1b2f7bdff000a924fe0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Szwagier kończył. Dziś jest 36 lvl, bardzo dobrze mu się powodzi, ale z tego co mówił, to był jednym z ostatnich pokoleń, które spokojnie mogło znaleźć pracę w tej branży. Teraz młodzi mają podobno ciężęj i nie zarabiasz od razu dobrej kasy.
@AnonimoweMirkoWyznania: cześć osób jest zawiedzionych, część w miarę zadowolonych.
Po budownictwie głównie możesz pracować na budowie lub w biurze jako projektant lub kosztorysant. Generalnie trzeba sobie zdawać, że to praca z ludźmi i trzeba wystrzegać się Januszeksów (a tych nie brakuje).

Na budowie na początku zarobi się tak 4-5k brutto, po uprawnieniach 7-10k, a później tak 14-17k jako kierownik z doświadczeniem. Z zalet to zazwyczaj dostajesz auto z benzyną i czasem
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy od specjalności, ale jak już zostało to wspomniane:
Asystent projektanta to dostaje psi #!$%@?, a nie wypłatę. Projektant z uprawnieniami więcej, ale chyba bardziej się opłaca wtedy przejść na swoje jeśli chcesz lepiej zarabiać. Na budowie jako inżynier budowy masz 3.5 do 8k. Kierownicy robót tak koło 9-12k. KB i dyrektorzy to jeszcze nie wiem :) Przy czym jest to bardzo mocno uzależnione od twojej specjalności. Te kwoty nie
@AnonimoweMirkoWyznania jestem na studiach i jest #!$%@?, każdy mi mówił że to ciężkie studia ale nie sądziłam że serio jest tyle #!$%@? xd a jak ktoś mówi że pierwszy rok jest najgorszy to największe kłamstwo jakie usłyszysz ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz z chęcią bym wróciła na pierwszy rok gdzie jedyne czym się stresowałam to matma
@AnonimoweMirkoWyznania: mnostwo nauki, a perspektywy aktualnie srednie. Na pewno poziom wiedzy i umiejetnosci ktore musisz tam nabyc, aby dostac tego inzyniera i potem pracowac efektywnie jest niewspolmierny do zarobkow. Masa osob tez odpada w polowie nauki, gdy dochodza przedmioty typu wytrzymalosc materialow itp