Wpis z mikrobloga

@lysyzlombardu: zawsze w Azji myje żeby woda z kranówki, lodu najlepiej w ogóle nie używać a już napewno nie na wyspach gdzie jest dowożony ze stałego lądu.
Ogólnie to jadłem wszystko, piłem tak samo aż raz się zatrułeś tak, że przez dwa dni nie mogłem wstać z łóżka.
Jedynym co mogło mi wtedy zaszkodzić był lód w drinkach.
@lysyzlombardu: byłem w kilku azjatyckich krajach, mam chore jelita, biore leki, ale żarłem jedzenie z ulicy wszedzie i było spoko. Unikac tak wody z dzbakow, jakis owocow nie mytych itepe. Ale wszedzie kochaja plastik i nie ma problemu z zakupem wody nigdzie w butelce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lysyzlombardu: nieeeee tego nie, normalnie kranówa do mycia zębów, a sztućce sprawdzałem tak odruchowo czy czyste. Nie spotkałem się z nieprzyjemnościami w związku z tym ʕʔ

Wietnam jest fajny, a planujesz północ czy południe?
@lysyzlombardu: Przed wyjazdem (tak z miesiac przed) zacznij dbac o florę w jelitach - jedz zdrowo, wysypiaj się, unikaj alkoholu i bierz probiotyki (w aptece kup forme leku, a nie suplementu). Te probiotyki zabierz ze sobą na wyjazd i bierz cały czas, dla utrzymania flory w formie. Polecam tez wziac smecte i nifuroksazyd, żadne stoperany itp! Te pierwsze pomagają w leczeniu biegunki, a stoperan to tylko beton, ktory moze zaszkodzić, gdy
@lysyzlombardu: eee tam napiłem się kranówy w Wietnamie i coś mnie po kibelku przegoniło, cyk do knajpy micha ryżu z czymś dobrym i zatkało, gorzej było w Afryce ale też opanowałem, przerażający był Iran najadłem się jakiejś zupy i chyba z jakimś halucynem bo ludzi w namiocie widziałem i obsrany byłem, że mi odwaliło, ale i tak chyba różowa bardziej była spanikowana bo sprowadzić do kraju prawie dwu metrowego faceta co