Wpis z mikrobloga

@Nfvr: każda kawa będzie cię kwasiła, rozwiąż problem refluksu , zmień dietę, zwiększ ilość wypijanych płynów , bądź świadomy co kładziesz na talerzu i jak to wpływa na twój żołądek a wtedy pij kawę jaka ci smakuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nfvr: Astra ma łagodną. Ojciec ją pije, bo jedyna po której go nie pali. Co do reszty nie wiem.
Ale jak pisze sailor - najpierw znajdź przyczynę refluksu. U ojca to był guz jelita grubego.
@Kulek1981:
@sailor_73:
Jestem juz pod opieka gastrorologa. Zdarzaja mi sie epizody od 2-2.5 roku, raz lepiej raz gorzej. Mialem przez ten czas kilka USG brzucha, kilkukrotnie badanie krwi (nawet takie mocno szerokie), badanie moczu, badanie na krew utajona w kale, badanie na helicobacteri, kontrole gastrologa (2x), kontrole laryngologa, kontrole kardiologa.

Finalnie bede mial gastroskopie za 2-3 tyg bodajze. Mam sie obserwowac (stolce), waga, samopoczucie i wprowadzic diete przeciwrefluxowa. Dostalem takze
Niestety wszystkie rzeczy, ktore uwielbiam maja mocny wplyw na refluks (kawa czarna, cytrusy, ostre dania, czosnek, cebula, pieczywo zytnie ciemne, pomidory, soki pomarancz/grejfrut, sery zolte/plesniowe, musztarda, whisky, czerwone wino)



@Nfvr: myisz refux z nadkwasotą,

"Choroba refluksowa przełyku to zespół dolegliwości wywołanych zarzucaniem (refluksem) treści żołądkowej do przełyku. Wraz z połkniętym wcześniej pokarmem, do przełyku wraca także wytwarzany w żołądku kwas solny i enzymy trawienne, powodując pieczenie, czyli tzw. zgagę."

jeżeli cię