Wpis z mikrobloga

8:1 - czyli argument nierozwiązywalny dla #neuropa i lewicowców tego pokroju

W innych źródłach polska zajmuje 8 miejsce pod kątem stosunku samobójstw mężczyzn i kobiet z prawie 200 państw świata.

#neuropa prawi o tym że to kwestia patriarchatu. Tylko że w kraju który najdalej posunął się w zwalczaniu jego w Europie (Szwecja) Samobójstwa kobiet plasują się na 23 miejscu NA ŚWIECIE. Natomiast samobójstwa kobiet w Polsce są na 128 miejscu na świecie. W pierwszej 50 krajów gdzie najwięcej kobiet popełnia samobójstwa są takie kraje jak Norwegia, Holandia, Finlandia, Belgia, więc kraje, którym nie można zarzucić ani złej opieki zdrowotnej dla osób chorych psychicznie, ani braku zaangażowania w walkę z patriarchatem.

Także myślę że argument o patriarchacie jako przyczynie, lub też dostępności do opieki psychologicznej, można wsadzić między bajki.

W #pieklokobiet (Polsce) kobiety mają stosunkowo najlepsze życie w porównaniu do mężczyzn tej samej narodowości w całej Europie.

aligancko - 8:1 - czyli argument nierozwiązywalny dla #neuropa i lewicowców tego pokr...

źródło: comment_1642161716074VJ1J6MfwnvuJOFyurV4.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aligancko: Dla nich "obalenie patriarchatu" to wprowadzenie parytetu na "dobrych" stanowiskach, dodatkowe punkty dla kobiet, wyższa emerytura dla kobiet i inne podobne rzeczy. Jakoś nie wydaje mi się żeby mężczyźni na tym skorzystali.
  • Odpowiedz
@aligancko: @Fidel1: Neuropki lubią statystyki i badania. No, chyba, że ich wyniki nie pokrywają się z ich światopoglądem wtedy nie. Śmiałem się do rozpuku jak robili fikołki przy okazji badań dot. przemocy wobec kobiet czy paygap kiedy wychodziło, że Polska jest jednym z bezpieczniejszych dla kobiet państw na świecie, a paygap w naszym kraju to mit.
  • Odpowiedz
@Fidel1: np praca i utrzymanie rodziny

@aligancko: to ty przeczytaj tekst uważnie xd dlaczego kobiety częściej w innych krajach popełniają samobójstwa i te wspołczynnik nie jest tak rozjechany? Może przez to, że w krajach zachodnich są obarczone większą odpowiedzialnością, to coś do czego prowadzi feminizm xd ja wiem, ze znasz go tylko z wykopu i memow, ale sorry nie jestem cuckoldem, jak ty i nie mam zamiaru tyrać na jakąś "księżniczkę"

Poza tym nigdzie nie spotkałem się z tezą, że to patriarchat prowadzi do
  • Odpowiedz
  • 1
@Rejetn

Skorygowana luka płacowa (czyli biorąca pod uwage wykształcenie, doświadczenie, stanowisko, nawet wielkość firmy) rośnie w Polsce DWUKROTNIE, w stosunku do nieskorygowanej

I co niby z tego wynika?
Uważasz że osoba z wyższym "wykształceniem" powinna zawsze zarabiać więcej niż osoba z "niższym"? Nawet jak pracują na tym samym stanowisku?
Uważasz że osoba która pracuje na "lepszym" stanowisku musi zarabiać lepiej niz osoba bo na "gorszym"
  • Odpowiedz
  • 1
@Rejetn

Niby nie jestem za tym, ale 90% ciężkich przestępstw popełniają mężczyźni,

Hasło "p-----c ma płeć" nie dość że ma dalszą część "mężczyźni są sprawcami, a kobiety i dzieci ofiarami" a większość ofiar ciężkich przestępstw to mężczyźni. Dodatkowo to hasło odnosi się wyłącznie do przemocy w rodzinie, gdzie jak pokazują badania CBOS, mężczyźni ofiarami przemocy ze strony partnerek tak samo często jak kobiety że strony partnerów. Dodatkowo to badanie pokazuje że p-----c wobec mężczyzn jest społecznie akceptowalna.

To jest ta sama sytuacja, co z Mentzenem u Stanowskiego xd "jestem za wolnością słowa, ale nie bede walczył o zniesienie obrazy uczyć religijnych, bo czemu miałbym pomagać komuś mnie
  • Odpowiedz
"to coś do czego prowadzi feminizm xd ja wiem, ze znasz go tylko z wykopu i memow, ale sorry nie jestem cuckoldem, jak ty i nie mam zamiaru tyrać na jakąś "księżniczkę"

Zagotowałeś się, 'wygrywie' który piątek wieczór spędza odpisując na wykopie

"to ty przeczytaj tekst uważnie xd dlaczego kobiety częściej w innych krajach popełniają samobójstwa i te wspołczynnik nie jest tak rozjechany? Może przez to, że w krajach zachodnich są obarczone większą odpowiedzialnością, to coś do czego prowadzi feminizm xd"

Feminizm
  • Odpowiedz
@aligancko: oczywiście, że wygryw najpierw peklowanie po same kullen,a potem projekty, ale jeśli interesuje cie co robiłem o 2 w nocy to proszę xd
patrz komentarz wyżej, jak to wyglada z pay gapem xd jak negujesz takie coś to chyba szkoda dyskutować, bo feminizm znasz tylko z wykopu xd

Feminizm prowadzi do samobójstw kobiet. Brzmi dumnie. Może lepiej oszczędzimy tego kobietom


Ja wole oszczędzić tego 8 krotnie większej ilości
  • Odpowiedz
@Rejetn:

statystycznie tak, zarabia więcej, jak widzisz ta metodologia w prawie wszystkich państwach zmniejsza pay gap, a w Polsce rośnie on dwukrotnie, tego nie da sie obronić, bo nie masz tam samej Polski, ale całą UE ,

A jakie ma to znaczenie? Ta metodologia jest bez sensu, nigdzie nie porównuje "jednakowej pracy" tylko rzeczy ze sobą nie powiązane.
Nie wiem jak jest w innych krajach, ale we wszystkich firmach w
  • Odpowiedz
@Fidel1: to o czym mówisz jest statystycznie nieistotne, jakim cudem w innych krajach ta metodologia sie sprawdza? dlaczego w innych krajach róznica sie zauważalnie zmniejsza, a w Polsce rośnie?

Twój chłopski rozum zawodzi xd ale masz też raport IBS, który bierze pod uwage statystycznych bliźniaków i wnioski są podobne, jeśli fakty są przeciwko tobie to tym gorzej dla faktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No tak w innych krajach ludzie nie pracują fizycznie, ale moze pokazać jakieś dowody xD


@Rejetn: Jakie ma znaczenie czy pracują fizycznie?

Stwierdzam to na podstawie wykresu, który wrzuciłem, a ty na podstawie czego twierdzisz,że sie nie sprawdza? Przecież dla dużej większości krajów jest tak, twierdzisz xD

Z którego nic nie wynika, bo nie bada on pracy na
  • Odpowiedz
@Rejetn: "Ja wole oszczędzić tego 8 krotnie większej ilości mężczyzn simpie"

O ile byłyby rzeczywiste dowody na to, że feminizm zmniejsza samobójstwa mężczyzn... Robiąc nic dla mężczyzn. A tak sobie rzućmy, że to wina toksycznej męskości i patriarchatu, a to że w innych państwach to się nie sprawdziło, to nie ma znaczenia.

"Twoje umiejętności czytanie ze zrozumiem to xD przecież o tym piszę, pytam gdzie się spotakałeś z odwrotną
  • Odpowiedz
@aligancko:

niemożność wypłakania się przez toksyczną męskość


Też, przecież nie o tym jest statystyka xD tylko o stosunku samobójstw mężczyzn do kobiet xd łączysz dwie różne rzeczy
  • Odpowiedz
@Rejetn: "Przecież sam podałes dane, że jednak robi, ściąga z mężczyzn pewną część odpowiedzialności"

O jakie dane ci chodzi? Z tego co mi się wydaję to raczej wyśmiałem tezę że feminizm ściąga z mężczyzn odpowiedzialność.

"U nas mężczyźni nie mają możliwości wypłakania się --> popełniają więcej samobójstw

Na co nie ma żadnego dowodu, i na co nie wskazują przykłady innych państw. Tak samo jak mężczyźni w Turcji jeszcze bardziej nie
  • Odpowiedz
@aligancko: w Turcji mamy jednak inną cywilizacje, inną kulture xD

Jeśli wyśmiałeś tę teze to co powoduje, że w krajach zachodnich ten stosunek jest niższy?

Ja tam widzę wyraźną granice między państwami wschodu, a zachodu, w tym samym okręgu kulturowym, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, na bałkanach Rumunia i Chorwacja mają wysokie współczynniki, przy muzułmanach 0,5% i 1,5%, Bułgaria niski przy 12%, nie patrząc juz na Bośnie 31%
  • Odpowiedz
@Rejetn: "w Turcji mamy jednak inną cywilizacje, inną kulture xD"

Jednak patriarchat jest naszą wspólną cechą xD

"Jeśli wyśmiałeś tę tezę to co powoduje, że w krajach zachodnich ten stosunek jest
  • Odpowiedz
@Rejetn:

W Polsce wykształcenie wyższe ma 35% kobiet i 24%

W Polsce 51% zatrudnionych kobiet i 30% zatrudnionych mężczyzn ma wyższe wykształcenie. Poziom edukacji odpowiada za 6,7% "luki płacowej"

, a w Niemczech 31% mężczyzn i 25% kobiet, najmniejsze luki edukacyjne są w Holandii, czy Austrii, tam luka zmniejsza się, dla Hiszpanii stosunek jest podobny, a pay gap tez
  • Odpowiedz
@aligancko:

Jednak patriarchat jest naszą wspólną cechą


Co z tego jeśli masz całą inną kulture, podejście do zycia itp, tam kobiety w ogóle się nie liczą ( ͡°
  • Odpowiedz