Wpis z mikrobloga

8:1 - czyli argument nierozwiązywalny dla #neuropa i lewicowców tego pokroju

W innych źródłach polska zajmuje 8 miejsce pod kątem stosunku samobójstw mężczyzn i kobiet z prawie 200 państw świata.

#neuropa prawi o tym że to kwestia patriarchatu. Tylko że w kraju który najdalej posunął się w zwalczaniu jego w Europie (Szwecja) Samobójstwa kobiet plasują się na 23 miejscu NA ŚWIECIE. Natomiast samobójstwa kobiet w Polsce są na 128 miejscu na świecie. W pierwszej 50 krajów gdzie najwięcej kobiet popełnia samobójstwa są takie kraje jak Norwegia, Holandia, Finlandia, Belgia, więc kraje, którym nie można zarzucić ani złej opieki zdrowotnej dla osób chorych psychicznie, ani braku zaangażowania w walkę z patriarchatem.

Także myślę że argument o patriarchacie jako przyczynie, lub też dostępności do opieki psychologicznej, można wsadzić między bajki.

W #pieklokobiet (Polsce) kobiety mają stosunkowo najlepsze życie w porównaniu do mężczyzn tej samej narodowości w całej Europie.

Pobierz aligancko - 8:1 - czyli argument nierozwiązywalny dla #neuropa i lewicowców tego pokr...
źródło: comment_1642161716074VJ1J6MfwnvuJOFyurV4.jpg
  • 67
@SirSherwood:

W naszym społeczeństwie panuje przekonanie że facet ma być głową rodziny. Jak mi powiesz, że tak nie jest, to masz zwyczajnie urojenia. Dosłownie 99% facetów jest od dzieciaka szkolonych, że mają być głową rodziny, mają lepiej zarabiać i mają dać opieke kobietom, bo są facetami. To rodzi w społeczeństwie dwa przekonania. Że faceci są zwyczajnie lepsi, a kobiety są gorsze i że mają dźwigać cały cieżar społeczeństwa i jak nie
@Mezomorfix: Nie wspomniałeś o jednej ważnej rzeczy. IQ kobiet jest bardziej uśrednione, a mężczyzn spłaszczone. Co przekłada się na to że wśród mężczyzn jest więcej geniuszy, a co za tym idzie więcej osób pracujących na stanowiskach wymagających ponadprzeciętnej inteligencji. Równocześnie więcej też jest mężczyzn o inteligencji na poziomie upośledzenia umysłowego.
Pobierz aligancko - @Mezomorfix: Nie wspomniałeś o jednej ważnej rzeczy. IQ kobiet jest bardz...
źródło: comment_1642174761YNqJ2JpTiKUxcwES9DbMUI.jpg
@aligancko:
Co do IQ to jest oczywiste że jedni mężczyźni musieli być głównymi strategami przy wojnach i polowaniu a drudzy musieli się ich słuchać. Najmniej inteligentni służyli jako mięso armatnie aby bez namysłu wykonywać rozkazy i poświęcano takich aby przysłużyli się dla dobra ogółu.
Teraz ci najinteligentniejsi są szefami a najmniej - pracownikami za najniższą krajową. Ale oboje są przydatni.

Kobiety po prostu musiały dorównać IQ mężczyznom aby móc się z
W takim układzie twoje spostrzeżenie, w którym wymieniłeś że niektóre sytuacje mogą zaniżać samobójstwa kobiet nie mają żadnego znaczenia przy problemie który omawiamy, ponieważ zarówno w Polsce jak i za granicą mogą występować, przez co nie tworzą rzeczywistej różnicy między Polską a innymi krajami przy stosunku samobójstw mężczyzn i kobiet.


@aligancko: Ale mnie nie obchodzą inne kraje. Mnie obchodzi Polska, patrze w kontekście dlaczego w Polsce dokonuje się samobójstw. Pewnie możemy
Poszukałbym ci linki


@SirSherwood: Oczywiście.

ale po prostu nie uważam cie za rozmówce na tyle godnego uwagi, żeby zmarnować mój czas na udowodnienie mojego zdania poprzez szukanie linków dla ciebie.

Czad.

Gadaliśmy pare razy i przeważnie zawsze wyciągasz jak najgorszy wniosek z tego co napisałem, ergo dyskutujesz ze mną w złej wierze

Kojarzę jedną rozmowę z tobą, gdzie cały czas opierałeś się na zasadzie "ja tak myślę więc tak jest" bez
@SirSherwood: "Ale mnie nie obchodzą inne kraje. Mnie obchodzi Polska, patrze w kontekście dlaczego w Polsce dokonuje się samobójstw. Pewnie możemy zajrzeć do innych krajów i jak sobie radzą z podobnymi problemami, tylko, że samobójstwa to bardzo specyficzny problem społeczny i polska jest bardzo specyficznym krajem. Kraj postkomunistyczny o sporej wielkości ludności i tak dalej i tak dalej. Cięzko nam się jest porównać z innymi w wielu aspektach, bo zwyczajnie brakuje
że trzeba młodym mężczyznom wpajać, że mają utrzymać całe społeczeństwo i więcej na swoich barakach, że mają zarabiać więcej od kobiet


@SirSherwood:
I tutaj dochodzimy do doboru naturalnego.
Jak pewnie wiesz każdy młody chłopak ma ogromny popęd seksualny. Podobnie jak większość mężczyzn chce mieć partnerkę. I co dalej?
Kobiety podświadomie oraz świadomie wybierają mężczyzn o wyższym statusie od nich samych.
Mężczyźni z wyższym statusem są bardziej pożądani seksualnie, oraz stanowią tez
Jeżeli nie chcesz się uczyć przykładem innych krajów, stosujących praktykę walki z patriarchatem, która jest wyraźnie nieskuteczna, to mam wrażenie że nie dojdziemy do porozumienia.


@aligancko: Mam pytanie. Co ja napisałem o patriarchacie?

Jest dużo krajów w europie podobnych nam kulturowo i gospodarczo jednak wszystkie mają mniejszy stosunek samobójstw mężczyzn i kobiet.


Jest mało postkomunistycznych krajów o wielkości populacji polski i o wielkości ekonomi polski.

Ale z tego co widzę nie
@aligancko: Moim zdaniem różnica samobójstw kobiet i mężczyzn wynika bezpośrednio z motywów. Polska jest krajem, w którym mieszkają zarówno bogaci jak i biedni.
W Rosji to jest dziadostwo i na około widać samych biedaków. W Skandynawii większość jest bogatych. U nas są różnice. Więc chłop widzi że sąsiad pławi się w luksusie i do tego jego własna partnerka się do niego ślini, a on sam musi robić za najniższą w kołchozie,
@SirSherwood: "Jest mało postkomunistycznych krajów o wielkości populacji polski i o wielkości ekonomii polski."

Naprawdę, nie widzę powodów żeby populacja państwa grała jakąś wielką rolę. Możesz wyjaśnić co to ma za znaczenie? Czy po prostu stawiasz tezę że powodem jest to że polska jest jednym z postkomunistycznych krajów i tyle, to jest powodem różnicy samobójstw.

"No ja jestem takim śmiałkiem i to pisałem."

Nie znalazłem u ciebie w komentarzach żadnej jasnej
Naprawdę, nie widzę powodów żeby populacja państwa grała jakąś wielką rolę.


@aligancko: Inne relacje zachodzą między członkami społeczeństwa, jest więcej miast (które dość często wywołują pare efektów, np nieznajomośc sąsiada) i większe zubożenie wsi (bo wszyscy emigrują do miast, i kasa się skupia głównie w miastach). Jest różnica ekonomiczna i to ogromna, bo większe ludnościowo kraje mają większą siłe przebicia, bo no rynek większy, co przekłada się na prace, typ pracy
@aligancko:

8:1 - czyli argument nierozwiązywalny dla #neuropa i lewicowców tego pokroju


Moze dla ciebie matołku xD widać tu wyraźnie, że mężczyźni sa duzo bardziej obciązeni i więcej sie od nich wymaga, tak to wina konserwatystów i patriarchatu, który narzuca na mężczyzn presje, z którą sobie często nie radzą
Feminizm to zdjęcie pewnej części odpowiedzialności z mężczyzn
@SirSherwood: Mam wrażenie jakbyś mi za wszelką cenę próbował udowodnić że coś, co nie ma kompletnie żadnego przełożenia w innych państwach na pewno musi mieć przełożenie w naszym. Coś jakbyś próbował wytłumaczyć że komunizm wszędzie indziej nie miał prawa zadziałać, ale w Polsce to już nie wiadomo, bo mamy inną demografię, wielkość miast, budżet miast, relacje sąsiedzkie i dostęp do słońca. Możesz mnie posądzać o argumentum ad komunizmum, ale chodzi mi
@Rejetn: "Feminizm to zdjęcie pewnej części odpowiedzialności z mężczyzn"
Na przykład odpowiedzialności za przestępstwa seksualne w postaci akcji #przemocmaplec
Lub odpowiedzialności za zło świata będąc białym cishet mężczyzną
Lub odpowiedzialności za to że twoi przodkowie kolonizowali afrykę

a to tylko przykłady które przyszły mi do głowy w ciągu 30 sekund
ciekawe jak idzie feministkom walczenie o zrównanie wieku emerytalnego dla mężczyzn... bo z tego co się orientuje żadna istotna feministyczna organizacja