Wpis z mikrobloga

8:1 - czyli argument nierozwiązywalny dla #neuropa i lewicowców tego pokroju

W innych źródłach polska zajmuje 8 miejsce pod kątem stosunku samobójstw mężczyzn i kobiet z prawie 200 państw świata.

#neuropa prawi o tym że to kwestia patriarchatu. Tylko że w kraju który najdalej posunął się w zwalczaniu jego w Europie (Szwecja) Samobójstwa kobiet plasują się na 23 miejscu NA ŚWIECIE. Natomiast samobójstwa kobiet w Polsce są na 128 miejscu na świecie. W pierwszej 50 krajów gdzie najwięcej kobiet popełnia samobójstwa są takie kraje jak Norwegia, Holandia, Finlandia, Belgia, więc kraje, którym nie można zarzucić ani złej opieki zdrowotnej dla osób chorych psychicznie, ani braku zaangażowania w walkę z patriarchatem.

Także myślę że argument o patriarchacie jako przyczynie, lub też dostępności do opieki psychologicznej, można wsadzić między bajki.

W #pieklokobiet (Polsce) kobiety mają stosunkowo najlepsze życie w porównaniu do mężczyzn tej samej narodowości w całej Europie.

Pobierz aligancko - 8:1 - czyli argument nierozwiązywalny dla #neuropa i lewicowców tego pokr...
źródło: comment_1642161716074VJ1J6MfwnvuJOFyurV4.jpg
  • 67
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aligancko: ale to przeciwnych piekła kobiet i protestów robiąc piekło mężczyzn używali tego argumentu... Czyli prawacy i lewacy używają tego samego argumentu z 2012 roku a ja bym chciał zobaczyć aktualną mape z 2019 i 2021 dla poröwnań pocockdownowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mezomorfix: no raczej nie na korzyść mężczyzn xD Poprostu bym chciał zobaczyć taką mapkę ale z nowymi cyferkami i aktualnym rokiem a nie 10 lat temu jak był kryzys gospodarczy światowy typu
@Mezomorfix: "Nie wiem czemu ma służyć to całe pieydolenie o patriarchacie. Może przez to że chcą sobie kupić w ten sposób elektorat"

Nie ma nic wygodniejszego niż bycie w pozycji ofiary, a szczególnie już lubią to kobiety. Kiedy dasz im powód ich nieudolności który nie jest związany z nimi (patriarchat, różnica płac, i inne pierdoły) od razu odkryją w tym prawdziwą przyczynę swoich życiowych niepowodzeń. Byleby tylko nie obwiniać siebie.
@aligancko: wpis wisi od 30 minut i żadnego kontrargumentu od neuropka.

Zaraz pojadą nas od inceli ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma nic wygodniejszego niż bycie w pozycji ofiary, a szczególnie już lubią to kobiety. Kiedy dasz im powód ich nieudolności który nie jest związany z nimi


Nikt im nie każe robić mega
@Mezomorfix: Nikt im nie każe robić mega kariery, zgadza się. Jednak życie nie zawsze jest łatwe, i ludzie mają potrzebę, by być dobrzy w oczach innych (swoich również), więc próbują znaleźć i nazwać zło, w tym przypadku podane na tacy jako patriarchat. (nie mówię że sam patriarchat nie istnieje, po prostu ma ogromnie odmienne znaczenie niż to, które mu się przypisuje) Oczywiście mężczyźni również popełniają często ten błąd doszukując się wszelkiego
@aligancko:
1. To są samobójstwa. W kwestii prób samobójczych to ratio jest bodajze 1 do 3 (3 to mężczyźni). Więc jest to bardziej zbliżone do innych państw. Dodatkowo z tego co czytałem na ten temat, u nas samobójstwa kobiet sa nie raportowane w pełni, podobnie jak np gwałty w UK. W sensie, gwałty w uk bodajże mają definicje prawną, że musi być sforsowana penetracja, więc pod względem prawnym jest to fizycznie
1. " w Polsce, kobiety częściej sięgają po śmierć poprzez np przedawkowanie"

Potrzebuję informacji, że akurat w Polsce, a nie w innych krajach kobiety robią to częściej.

"u nas samobójstwa kobiet sa nie raportowane w pełni, podobnie jak np gwałty w UK"

Co to ma znaczyć? Kobieta popełnia samobójstwo przez przedawkowanie leków, a lekarz wali głupa że przez przypadek zjadła paczkę, bo nie wiedziała że ją to zabije?

"To jest tak zwane
@SirSherwood: Paradoksem powiązywania patriarchatu z samobójstwami jest to, że w krajach z nim walczących kobiety popełniają więcej samobójstw niż w krajach patriarchalnych.

Więc jakie mamy niby z tego wyciągnąć wnioski? Że powinniśmy nie likwidować patriarchatu, bo chroni kobiety? Przecież patriarchat to czyste zło, więc coś tu się nie zgadza.
u nas samobójstwa kobiet sa nie raportowane w pełni, podobnie jak np gwałty w UK


@aligancko: Plus poproszę o źródło tego że w Polsce samobójstwa nie są raportowane w pełni, a już w takiej albanii, macedonii, węgrzech, serbii, bośni już tak.
Potrzebuję informacji, że akurat w Polsce, a nie w innych krajach kobiety robią to częściej.


@aligancko: Nie badałem innych krajów, bo mam #!$%@? w inne kraje.

Co to ma znaczyć? Kobieta popełnia samobójstwo przez przedawkowanie leków, a lekarz wali głupa że przez przypadek zjadła paczkę, bo nie wiedziała że ją to zabije?


Znaczy, że takie samobójstwa są znacznie rzadziej wpisywanie jako samobójstwa przez policje

2. Ten akapit zupełnie nie na temat.
Dodatkowo z tego co czytałem na ten temat, u nas samobójstwa kobiet sa nie raportowane w pełni,


@SirSherwood: Źródło?

O prawa kobiet głównie walczą kobiety, nie faceci.

Co za bzdura.

ale chodzi mi o to, że jak zapytasz przeciętnego faceta czy by coś działał w tym zakresie, to by miał wywalone).

Tak samo jak w przypadku większości kobiet.

Ograniczanie praw kobiet, bo hur dur mężczyzni mają gorzej jest żałosne i zwyczajnie
Źródło?


@Fidel1: Nie mam jednego źródła, to wynika z tego co ogólnie czytałem o samobójstwach w Polsce ¯\_(ツ)_/¯

Co za bzdura.


Pewnie.

Tak samo jak w przypadku większości kobiet.


Nope. Kobiety znacznie częściej są skłonne do walki o swoje prawa od mężczyzn.

Przecież na tym opiera się spora część walki o "prawa kobiet".


I? Pewnie są jakieś debilne feministyki które chcą parytetów i tak dalej. Skoro uważasz (przynajmniej mam nadzieje), to
@SirSherwood: "Nie badałem innych krajów, bo mam #!$%@? w inne kraje."

W takim układzie twoje spostrzeżenie, w którym wymieniłeś że niektóre sytuacje mogą zaniżać samobójstwa kobiet nie mają żadnego znaczenia przy problemie który omawiamy, ponieważ zarówno w Polsce jak i za granicą mogą występować, przez co nie tworzą rzeczywistej różnicy między Polską a innymi krajami przy stosunku samobójstw mężczyzn i kobiet.

"Znaczy, że takie samobójstwa są znacznie rzadziej wpisywanie jako samobójstwa
@SirSherwood:

Nie mam jednego źródła, to wynika z tego co ogólnie czytałem o samobójstwach w Polsce

Czyli rzuciłeś stwierdzeniem, które nie ma żadnego potwierdzenia, ale twierdzisz że tak jest?.

Pewnie.

Całej masy męzczyzn na protestach w sprawie aborcji nie było? Całej masy bzdurnych postulatów partii politycznych nie ma?
Jakoś gdy chodzi o "prawa mężczyzn" tych kobiet nie ma. Dodatkowo jet przecież też twierdzenie że feminizm "walczy również o mężczyzn", "feminizm chce