Wpis z mikrobloga

Konfiarz u Mazurka:
Mazurek: - Kilka lat temu mówił pan, że Facebook to prywatna firma i może robić co chce.
- ale oni wpływają na demokrację.
- czyli nie miał pan racji parę lat temu.
- miałem

Podsumowując gość twierdzi, że FB to prywatna firma i może robić co chce. Ale ich nie może zbanować. To poważna partia xd

Pamiętajcie oni tylko w kościołach chcą się odwiedzać!!!111

#konfederacja #bekazprawakow #bekazpodludzi
  • 99
@Krejziismylife: no niezbyt bystry konfiarz w takim razie. Uwaga, podaje argument na takie pytanie Mazurka - kilka lat temu to nikt nie wiedział że Cambridge Analitics mogła przy użyciu Facebooka realnie wpływać na wyniki wyborów (brexit, wygrana Trumpa). Wtedy można było uznać facebooka za prywatną firmę (o ile w ogóle można tak mowic o spółce notowanej na giełdzie - ale to inny temat). Teraz wszyscy wiedzą jaką siłę mają sociale więc
@Krejziismylife: FB jest prywatną firmą natomiast z tego co się orientuję to w Stanach obecnie trwa dyskusja na temat tego co zrobić z algorytmem facebooka, bo impakt jaki ma na społeczeństwo stał się zbyt duży. To jest bardziej kwestia filozoficzna już bo czy cos co wpływa tak mocno na świat powinno być kontrolowane przez jedną firmę która jest nastawiona tylko na zysk.

A konfederacja to co najwyżej może sobie ponarzekać u
@Krejziismylife: chyba nie zrozumiałeś co napisałem - kilka lat temu można było mieć inne zdanie na ten temat. Teraz wszyscy wiedzą jak duże znaczenie ma to że partia została zablokowana na facebooku i wszyscy wiedzą że facebook to nie jest TYLKO jakaś prywatna firma. Więc to że kiedyś mówili inaczej niż teraz jest zrozumiałe i nie uważam że jest to racjonalny argument przeciw konfederacji.

PS. Nie, nie jestem za konfederacją, jestem
@buhubuhu: nie, raczej nie można mówić o wolności, a jednocześnie traktować tego wybiórczo, jak im jest na rękę. Więc niech powiedzą wprost, że są za zasadami które o i ustalą, a nie za wolnością