Wpis z mikrobloga

PANOWIE, PANOWIE. Chyba sie udalo. Chyba rozszyforwalem z @Tzui enigme i JUZ WIEMY dlaczego Dzieje Khorinis byly zapowiadane na 2020 a nie dostaniemy ich nawet w tym roku. Oczywiscie moja teoria zaklada, ze ABSOLUTNIE nikt z obu ekip sie ze soba nie konsultował co bedzie uzywane ze "wspolnych" zasobow, ale hej. To community Gothica i do tego Polacy. O czlowieku z ego Wałęsy nie wspomnę. Ale przechodzac do sedna sprawy:

Mirek @bary94pl slusznie zauwazyl, ze niektore miejscowki z trailera zapowiadajacego premiere dziejow na 2020 sa prawie 1:1 takie jakie widzielismy w kronikach. Wiec teoria jest taka, ze nikt z obu ekip nie wiedzial czego bedzie "uzywac" druga ekipa, az do momentu publikacji tego zwiastuna. I dopiero po nim sie odezwali do Dareczka tworcy kronik i powiedzieli, zeby #!$%@? i sobie wlasne zabawki zrobil a nie uzywał cudzych. I wtedy trzeba było pewnie usunac 80% moda i zaczynać robic od nowa, stąd ta obsuwa.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale przynajmniej teraz mozemy sobie wizualnie wyobrazic tą mapę na jakiej przestawiaja drzewa w raportach bo juz na niej gralismy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gothic #dziejekhorinis #kronikimyrtany
Vezz - PANOWIE, PANOWIE. Chyba sie udalo. Chyba rozszyforwalem z @Tzui enigme i JUZ W...
  • 12
@jerry_owies: To są zupełnie dwie różne sprawy. Otóż, gra która wyszła, dostała narzędzia modderskie od twórców, którzy wyrazili swoją zgodę na ich używanie w celu tworzenia modyfikacji. Tak samo twórcy, którzy robili kolejne mody, wyrażali swoją zgodę na używanie stworzonych przez siebie assetów, w celu urozmaicania kolejnych produkcji. Tutaj mamy całkowicie inną sytuację. Kłótnia, rozłam ekipy na dwa osobne projekty. Jeżeli twórcy Kronik faktycznie stworzyli mapę, i "zabrali" ją na własność,
Ja tam widze mega duzo podobienstw. A jak wejdziesz na strone projektu Dzieje Khorinis i zamienisz w opisie Vaduz na Archolos a imie na Marvin, to masz idealny, nie do #!$%@? opis Kronik Myrtany XDDDD i z tym nie da sie klocic. A jesli chodzi o lokacje to wg mnie troche zmienili, ale sporo jest identycznych, wybrzeze z wrakiem statku dziwnie znajome, łuki na starym miescie xD w jakims starszym poscie Dzieje
#!$%@? i sobie wlasne zabawki zrobil a nie uzywał cudzych


@Vezz: Jeśli mówisz o modelach to z tego co się orientuję to na jednym z filmów o Kronikach mówili że po rozłamie tworzą nowe modele ponieważ wg nich te stare są słabej jakości.
@bary94pl: Pozwolę sobie najpierw zacytować to co odpisywaliśmy już w tej sprawie wcześniej, a potem jeszcze dopowiem: Podstawą assetów i modelem świata obu modów w momencie rozłamu była autorska, JEDNOSTKOWA praca Waldemara "Valeyarda" J., który cały czas pracuje przy Dziejach Khorinis (i udostępnił swój model świata i wszystkie budynki obu projektom - z czym nikt nie miał problemu). W związku z tym "większość modelu świata" miała charakter neutralny, i assety nigdzie