Wpis z mikrobloga

@mickpl: Nie chcesz EURO w Polsce
Gdybyś miał EURO miałbyś wysokie ceny mieszkań, wysoką inflację i brak możliwości podniesienia stóp procentowych
  • Odpowiedz
Kaczyński straszy, że gdyby w Polsce było euro to o polityce monetarnej decydowaliby za nas Niemcy.


@mickpl: cóż, z przykrością muszę potwierdzić, że gdyby okupant Niemiecki prowadził gospodarkę monetarną w naszym Pislamabadzie to chyba byłoby mi lżej i milej żyć niż pod Kaczystami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@mickpl: myślałem o tym niedawno i moim zdaniem wszystko czego dotyka się pis sprawia, że ludzie będą chcieli odwrotności. Zakaz aborcji - kolejne rządy go złagodzą tak, że będzie lżejszy, niż w słynnym tzw. kompromisie. Podobnie euro. Temat martwy od lat wróci po tym jakie zgliszcza zostawi PiS i ludzie uznają, że lepiej małpie brzytwę (politykę monetarną) zabrać
  • Odpowiedz
W sumie to mnie najbardziej do euro przekonuje.


@mickpl: Przykład Estonii z 12% inflacją pokazuje jak bardzo się mylisz. Nic nie mogą zrobić.
  • Odpowiedz
Gdybyś miał EURO miałbyś wysokie ceny mieszkań, wysoką inflację i brak możliwości podniesienia stóp procentowych


@Vvam: Ceny mieszkań mamy wysokie, inflacja #!$%@?, a co nam po możliwości podniesienia stóp jek robia to symbolicznie - za mało i za późno? A dodatkowo druk obligacji #!$%@?
  • Odpowiedz
Ale przynajmniej to 110 euro byłoby warte rok później dalej 110, a nie 100.


@mickpl: ale że jak? Że na euro nie działa inflacja? Tam są jakieś czary czy jak?
  • Odpowiedz
to orzypadkiem nie jest tak ze Litwini podpisali sie pod 100zOZE do 2050 i ruszyli z transformacja energetyczna bardziej niz my i stad ta wysoka inflacja?


@WiktorekS: i te OZE aż w Estonii #!$%@?ło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: euro to jedno, jakby ue się zjednoczyła to mielibyśmy jedne przepisy, pewnie niemieckie bo są najbardziej sensowne i takie cuda jak aborcja, gimnazja czy nowy polski wał by nie miały miejsca, i dlatego ja jestem za federalizacją ue w jedno państwo, no i to by raz na zawsze zaprzepaściło atak ruskich na nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz