Wpis z mikrobloga

W sumie to mnie najbardziej do euro przekonuje. XD


@mickpl: xd przecież to głupota totalna co napisałeś. oczywiście lepiej samemu zarządzać walutą. ale - o ile ma się mądrych zarządzających a nie dzbanów z pisu
  • Odpowiedz
@FrasierCrane:

myślałem o tym niedawno i moim zdaniem wszystko czego dotyka się pis sprawia, że ludzie będą chcieli odwrotności. Zakaz aborcji - kolejne rządy go złagodzą tak, że będzie lżejszy, niż w słynnym tzw. kompromisie. Podobnie euro. Temat martwy od lat wróci po tym jakie zgliszcza zostawi PiS i ludzie uznają, że lepiej małpie brzytwę (politykę monetarną) zabrać


Jeżeli chodzi o aborcję to chyba jest to logiczne, większość ludzi młodych jest za aborcją na żądanie. Chociaż, niby zmienia się to trochę z wiekiem, można nas konstytucją przed tym obroni... Dzieci są wychowywane teraz tak, że nie ponoszą za nic odpowiedzialności więc pewnie i skrobać się będą na potęgę.
Więc raczej się zgodzę z tobą, ludzie młodzi też są tu, (94 to chyba najczęstszy rocznik jak były te ankiety) i teraz się interesują polityką, kilka lat temu to głównie pierdoły w głowie więc nie było tego samego w przypadku
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl: no nie wiem czy litwini są teraz tacy szczęśliwi


@marcinpodlas8 Z drugiej strony na Słowacji gdzie mieli jakieś problemy po wprowadzeniu euro teraz mają w miarę stabilnie. Inflacja 4-5%
  • Odpowiedz
euro jest poważniejsze od złotówki ale i jego podaż jest zwiększana rokrocznie bez pokrycia w gospodarce i inflację też im wywala.


@willard: oj byczq, inflacja to nie miara podaży pieniądza a wzrostu cen, produktów i usług, które zostały zakupione ( z uwzględnieniem rabatów i promocji). Uczestnicy rynku mogą jedynie uznać podaż za powód do podwyższenia cen. O podaży częściowo mówią agregaty monetarne np. M3.
  • Odpowiedz
@cecyl: Xd, gdzie Ci piszę że inflacja jest równa podaży pieniądza? Napisałem chyba wyraźnie że podaż ma wpływ na jego wartość w czasie - i nie nie jest to zależność liniowa ale istnieje. O podaży per se to decydują akurat władze monetarne a agregat jest jedynie miarą.
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: No brawo i co z tego? Pokazałam wam debile, że EUR magicznie nie likwiduje inflacji. Nie mam pojęcia jakim cudem uznałeś, że Polsce jest bliżej gospodarczo do Słowacji. Chyba na podstawie etniczności, nic poza tym.
  • Odpowiedz