Wpis z mikrobloga

@matysbest: Wszystko zależy od pracodawcy - obecnie 95% rynku określa się jako full remote na czas pandemii. U mnie w korpo miałem ludzi, którzy w okresie pandemii potrafili do nas dołączyć, potrafili już odejść i nawet nie zasmakowali kawy w korporacyjnej kuchni.

Z tych 95% firm przynajmniej 1/3 deklaruje się jako remote forever.
Np jak rozmawiałem z Google Poland w ubiegłym tygodniu to mają jasne kryteria danego stanowiska - są stanowiska
@matysbest: Zależy od firmy, u nas w firmie pracuje 30 osób, ale szef powiedział że interakcja jest lepsza oko w oko i że nie będzie zdalnych, chyba ze są jakieś tygodnie świąteczne ze pracuje się 3 dni to zdalne mamy
Chodzi mi głównie o to czy nie ma problemu z pracą zdalną czy jednak firmy preferują stacjonarnie?


@matysbest: Od dwóch lat byłem łącznie mniej niż tydzień w biurze, w międzyczasie zmieniając pracę dwukrotnie. W obecnej przymierzają się do permanentnej redukcji ilości przestrzeni biurowej, a hot deski są już od dawne i tak pozostanie.
@matysbest: znam kilka osób co od 1 pracy aż do dzisiaj są full remote, sam w biurze musiałem być tylko przez pierwszy miesiąc pierwszej pracy, a i tak po 2 tyg uciekłem na remote i wracam kiedy chcę. Piszę bo widzę same odpowiedzi XX lat, nie jest to konieczne imo. I nawet mam znajomego co wyrwał robotę w jakimś ogromnym korpo w wwa, też full remote też pierwsza pracka
@eyaf tez właśnie zaczynam swoją przygodę z programowaniem i dlatego pytam bo chce wiedzieć co mnie czeka. Fajnie słyszeć ze już od pierwszej pracy można zdalnie dzięki