Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 27 lat i wkurza mnie jak część znajomych dookoła dziadzieje. Nagle jak pstrykniecie palca śluby, a po slubach to już kompletna śmierć, zarówno pod względem towarzyskim jak i jakiegoś samorozwoju czy zainteresowań. Wyjść gdzieś? Nieee, a po co, za 2 dni do pracy xD. Razem gdzieś pojechać, na wakacje nad morze, za granicę, pod namioty na jeziorko? Nieee, ja to już za wygodny na namiot, a po co gdzieś jechać, ja to urlop na remont przeznaczam. Weekend jest, mozna sie spotkac isc napic. A co ty w liceum jestes, ze po klubach chcesz chlac? xD Jak już od wielkiego dzwonu się spotykamy to temat przewodni to mieszkania, kredyty i dzieci. Oczywiscie sa to jak najbardziej tematy do rozmowy, ale czemu jedyne, czemu ten wiek 25-30 to część ludzi traci jakiekolwiek zainteresowania?? Sam też kupiłem mieszkanie no i chętnie mogę porozmawiać o wykończeniu itd. Ale nie będę o tym gadać 4h xD. Nawet te głupie studia to jakoś można było wypić kilka hehepiwek A teraz szkoda gadać

Czy mam ból dupy? Oczywiście że mam, oczywiście tak zdziadziała część znajomych, mam z kim jeszcze się bawić, ale bardzo mi szkoda naszej przyjaźni, że się to tak potoczyło

#zalesie #przemysleniazdupy #pracbaza #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61dbd18d7cb451000c170a4d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 250
@AnonimoweMirkoWyznania: bo życie, zwłaszcza w cebulandii jest ciężkie i jeżeli chce się dorobić własnej rodziny i domu [do czego każdy ma prawo i jest to naturalne], to się #!$%@? na to po kres sił i jedyne, czego chce człowiek to trochę pasywnie odpocząć w weekend, bo urlopy jak sam wspomniałeś są przeznaczane na remonty. Ale nie trzeba mieć własnej rodziny by dziadzieć, sama zaczęłam już w wieku 23 lat bo #!$%@?łam
Cos w tym jest... u mnie wsrod grona znajomych 5-6 osob 3-4 lata temu potrafilismy sie zebrac 2x w roku na wyjazd moto na 7-9 dni. Teraz oczywiscie przy rozmowie w zimie wszyscy chetni "nie no jasne, trzeba pojechac, tak jak kiedys, zajebiscie lecimy" ale jak przychodzi co do czego to wyciagniecie 1 osoby jest juz cudem. Wszyscy 30-32 lata, bez dzieci ale jacys tacy zdziadkowani wszyscy, umeczeni zyciem.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Masz 100% racji

Zaprosiłem kolege z którym się znam od piaskownicy na jacht w wakacje - taka zabawa kosztuje minimum tysiąc złotych za tydzień od osoby

A on: eee ale ja mam teraz rodzine, żone (bezrob) i małe dziecko, musiałbym ich wszystkich zabrać ze sobą bo inaczej to my se wolimy na działce grillować i alko w mieście ¯_(ツ)_/¯ to jest zdziadzienie a nie żadne poważne #!$%@? życie. Większosć moich
@suqmadiq2ama: jachtem jezdzic? a po co to? a komu to potrzebne? my mamy dzialeczke i nam starczy!


@kfiatek_na_parapecie: Ale jak powiesz że nie chcesz dzieci - ooooo pewnie jesteś ćpunem i menelem dlatego (bo większość nimi była zanim zalali i dzisiaj by tak skończyli gdyby nie kontrola żony i teściowej nad wyrobnikiem) no ale jesteśmy poważną rodziną, praca, dom, auto, provident - grzesiu ma już umowe o prace a ty
suqmadiq2ama - > @suqmadiq2ama: jachtem jezdzic? a po co to? a komu to potrzebne? my ...

źródło: comment_1641813839cehpV4627of5YuuqBz2KbC.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanPrezes_PL: Napisałem jasno, że to często jest impuls do rozwoju, bo masz wtedy inne priorytety. Muszisz zadbać nie tylko o siebie. Ja zmieniłem swoje życie, dopiero jak założyłem rodzinę, zmieniłem zawód, zacząłem lepiej zarabiać, kupiłem mieszkanie. Tak, na kredyt, bo dopiero wtedy było mnie na niego stać. Teraz place jakieś groszowe raty, w porównaniu z tym co wołają za wynajem, a mieszkanie jest warte 3x tyle, co kosztowało jak brałem kredyt.