Wpis z mikrobloga

@InnocentKoP: rakieta, to generalnie, też nie ma z---------ć podczas lądowania, tylko zawisnąć w okolicy i dać się złapać. Zapas paliwa na wiszenie nad ziemią jest znacznie lżejszy niż montowanie w niej nóżek.
  • Odpowiedz
@wpt1: na chwilę obecną, będzie lądować na nogach. Natomiast w planie zagospodarowania ośrodka, jest już kolejna taka wieża do łapania, więc jak zdecydują się je łapać to nie ma problemu.
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: Nie da się powiedzieć na 100%, ponieważ brak aktualnych danych do jakiego ciągu mogą schodzić Raptory, lecz zakładając, że nie było tu jakiegoś przełomu, to Starship też robi suicide burn (na dwóch silnikach) jak F9, czyli bez zawisu przy lądowaniu. Ale zawis nie jest potrzebny do łapania wieżą Starshipa (jaki jest długofalowy plan), ponieważ właśnie w tym rzecz, że wieża ma amortyzować i służyć do wytracenia pędu statku przez
  • Odpowiedz
@Argony: Starship na potrzeby programu księżycowego (Artemis) nie będzie lądował na Ziemi więc nogi mogą być mniejsze i delikatniejsze.W warunkach ziemskiej grawitacji problem ze skonstruowaniem odpowiednio wytrzymałych i lekkich nóg okazał się na tyle duży że Musk postawił na łapanie Starshipa przez wieżę.
  • Odpowiedz
@texas-holdem A nie wiesz czasem czemu demontują wały ochronne w Starbase? Rozumiem to tak, że miały być tymczasowe dla testów podczas rozbudowy bazy, ale że nic z tego nie wyszło i przez następne circa dwa miesiące nic nie poleci, postawią jakieś docelowe ekrany?
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Wiesz co, na ten moment wygrzebałem nie tyle artykuł, co to: https://www.youtube.com/watch?v=Wo4XMc3Z2uQ ale że nie śledzę tego kanału, musiałem to widzieć najpewniej na LabPadre albo NSF, tyle że nie mogę namierzyć kiedy i gdzie dokładnie, wybacz. ¯\_(ツ)_/¯
Nie wykluczam też, że tylko częściowo rozebrali w celu przebudowy, ktoś podchwycił a potem zdjęli by nie siać dezinformacji, a mnie w głowie zostało. Tym bardziej że kiedy pogrzebałem m. in. po
  • Odpowiedz