Wpis z mikrobloga

Miraski. Doradzcie cos, zebym ja mogl komuś doradzic. Rodzicielka moja placi abonament RTV. Cos ok 260 zl na rok, jednorazowo, zeby ty smieciom z TVP nie dawac ani jednej zlotowki wiecej niz potrzeba. Ja wiem co powiecie: - czy ona oszalala? No wlasnie sprawa nie jest taka prosta, bo kilka lat temu przybili jej kare w wysokosci ok 1300 zl za nie placenie tego haraczu. To i tak byl niezly deal, bo kara obejmuje max 5 lat, a nie placila dluzej. Wiec jakby nie bylo, pare lat jej podarowali. Tylko ze wierzyc mi sie nie chce, ze nie maja jakiejs osobnej listy dla takich, ktorzy juz kiedys wpadli i nie sprawdzaja jej regularnie. Ja na jej miejscu to bym chyba juz wolal trzymac w zanadrzu tego tysiaka i olac ten abonament, co kilka lat zaplacic kare majac nadzieje, ze chociaz moze pare lat podaruja jak ostatnio. Ale ona woli juz placic na to sylwestrowe disco polo i miec spokoj.

Opcja z miganiem sie od kary nie wchodzi w gre. To na serio nie dziala, wiem, ze kilku osobom sie udalo, ale nie bede jej radzil ryzykowac kontaktu z komornikiem, liczac ze jakies odwolanie zostanie rozpatrzone w ciagu kilku dni kiedy takich nie placacych tego syfu jest miliony pewnie (a zajmuje sie tym jakis oddzial poczty w Gdansku)

Takich osob w Polsce jest bardzo duzo. I wszystkie niestety potulnie placa ten haracz juz dla swietego spokoju.

A co gdyby zlikwidowac kablowe, przerzucic sie na jakas internetowa TV (teraz od groma tych dostawcow z pakietami tematycznymi, a nie 100 gownianych kanalow), moze zglosic, ze nie ma sie TV w domu gdzies itd? Da sie jakos zatrzec slady po tym, ze mialo sie odbiornik w domu? Mial ktos podobne doswiadczenia? Interpretacja przepisow jest tak gowniana i niejasna, ze trudno tutaj o skuteczne rozwiazanie.

#prawo #podatki #tvpis
  • 2
trzeba po prostu na poczcie (tak to jest wogole hit że abo rtv ogarnia poczta polska xD ) wyrejestrowac odbiornik tv i czesc.


@murison: Nie tyle na poczcie, a na stronie poczty online też można wyrejestrować odbiornik.

@zgubiles_sie_jelonku: Możesz mieć kablówkę i wyrejestrowany tv. Masz rację, karę musisz zapłacić bo dojedzie cię US albo komornik. Po opłaceniu kary marsz na stronę
https://rtv.poczta-polska.pl/?action=Delete
i to wszystko, przyślą chyba polecony i tam