Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, chcialbym wygluszyc jakos stare drzwi przechodnie w pokoju, ktore prowadza do drugiego pokoju.Drzwi sa zasloniete w calosci przez duza szafe wiec estetyka nie gra duzej roli. Z mojej strony posiadaja wneke. Myslalem nad polozeniem pianki czy jakiejs waty w ta wlasnie wneke, lub przyklejeniem jakiejs plyty wygluszajacej do drzwi. Na koniec przybic jakas plyte czy stary dywan by zaslonic wneke drzwiowa. Co o tym myslicie? Polecicie dokladnie jakies materialy ktore mozna do tego uzyc? #dom #pytanie #budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 8
@nikorodriguez: Do drzwi od strony wnęki można przykręcić stare płyty z jakiejś wyrzuconej szafy (dookoła i pomiędzy płytami uszczelnisz taśmami piankowymi), a na froncie robisz drzwiczki i masz schowek.
@nikorodriguez: Ciężko mi powiedzieć bo z tego co widzę piana ma dosyć słaby współczynnik pochłaniania dźwięku (0,5) ale nie mam doświadczenia. Na pewno będzie szczelniej. FlexiFoam ma dobre parametry Rstw (C;Ctr)=63 (-1,-4)dB i jest elastyczna.
Można by się zastanowić czy nie użyć pianki jako wypełnienia wszystkich dziur a na to wełna.
Tak czy siak, przyłóż się do montażu bo każda szpara zniweczy twój trud.