Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do sportowych świrów ze sztuk walki.
Jak rozpocząć przygodę z amatorskimi walkami? Trenuję od niedawna boks, kiedyś przez 5 lat trenowałem karate i jednak technika została, trudno mi jest się przestawić na 100% boks ze względu na nawyki (stoję w mańkucie, szeroka garda, bardziej frontalne ustawienie, stoję lżej na nogach). Założyłem, że jednak poprawię pracę rękami, która była u mnie zawsze najsłabsza, ale w przyszłości raczej się nie widzę w boksie.

No i tu pojawia się problem, czy jest opcja walczyć w innej dziedzinie, jeśli jestem w klubie bokserskim? Jest też u mnie sekcja kickboxingu, ale docelowo chciałbym walczyć w muay thai.

PS. póki co nie chcę walczyć, dopiero za jakiś rok, może dwa

#sportywalki #boks #kickboxing #tajskiboks #muaythai #karate #sport
  • 6
@OktawianAugust: idź na kickboxing i wykorzystaj podobieństwa bo żeby przestawić się na boks będziesz potrzebował dużo pracy i sporo czasu. Ogólnie kwestia startu w innej dyscyplinie niż ta którą trenujesz jest do dogadania z trenerem. Dużo zawodników robi sobie wycieczki do innych dyscyplin, utrudnieniem są kwestie licencji i związków sportowych, ale jest to do obejścia choćby w postaci imprez na które można wykupić jednorazowe licencje. Co by nie patrzeć to skok
@OktawianAugust zawsze możesz zapisać się na jakieś amatorskie zawody organizowe przez któryś z klubów. Ewentualnie jechać na warszawską Legię i wystartować w grandzie w kategorii koneserów. Kask i większe rękawice. Jak nie trenujesz boksu i chcesz wystartować w zawodach to jedyne co jeszcze mogę ci napisać to: POWODZENIA XD

Chętnie bym zobaczył film z tego starcia bo aż jestem ciekaw.