Wpis z mikrobloga

@kezioezio Sprawiasz wrażenie obeznanego. Masz jakieś szczególniejsze konteksty? Chętnie poczytam więcej na temat, ale wszystkie zapytania zarzucają mnie najnowszymi informacjami, a chciałbym czegoś o wprowadzeniu zmian, z których się teraz wycofują
@kezioezio: tutaj nie chodzi tylko o zmianę podatku z 7% na 19%. Chodzi także o opłaty od produkowanego przez zwierzęta CO2, polepszenia warunków chowu, ustalić dodatkowy podatek na produkty pochodzenia zwierzęcego(mleko, jajka także) itp. Czym ostatecznie zostanie obiciazony konsument końcowy. I wydaje im się ze tym osiągną przerzucenie się rolnikow na produkcję a klientów na konsumpcję, produktów pochodzenia roślinnego.
@kezioezio: @Haddi: Ciekawi mnie czy to wprowadzą. Ceny żywności w Niemczech szybują do góry, a Özdemir wylatuje, żeby jeszcze Mięso podnieść i to znacznie XD

Myślę, że koniec końców ceny mięsa wzrosną, ale czy aż sześciokrotnie?
@erni13: nie przed wyborami 4 landów. Wpada jeszcze kilka innych problemów, zbyt drogo dla najbiedniejszych(czytaj nieroby hartzIV, kolejny argument żeby im podnieść), problemy z prawem UE(ale jak wiem Niemcy uwielbiają je omijać, bądź ignorować).
@kezioezio: Się śmiejesz a ja mieszkam w tym cyrku. Ciagle podwyżki, dopłaty do zabawek bogaczy czt. Elektryki z kieszeni normalnie pracujących ludzi, wyłączanie atomu i zastąpienie zajebiscie drogim gazem, zabijanie przemysłu motoryzacyjnego itp itd.