Wpis z mikrobloga

xD ty na serio to piszesz czy to ironia?


@Snowdr0p: Moja znajoma projektuje np. loga jakieś grafiki i często słyszy, że za darmo to dobra cena, a jak podaje swoją cenę to oburzenie, że jak to, za kilka kresek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Jest coś ciekawego w tym jak tacy ludzie pytają - jak ktoś chce coś od Ciebie dostać, a mówi o prośbie to na 90% liczy na darmoche lub 98% obniżki ceny XDD
  • Odpowiedz
@tojapaweu: kiedyś koleś robił mi remont i gadał że chciałby stronę ale kiedyś go skasowali 3k PLN i teraz boi się w ogóle zaczynać temat. Jak się rozliczyliśmy to powiedziałem mu że za 200 zł zrobię mu stronę w wordpresie. Na swoim serwerze bo chciałem mu pomóc. Powiedziałem że musi przyjść i przynieść zdjęcia. Zrobiłem szablon, uruchomiłem to wszystko. Po czym on zadzwonił do mnie i zaczął przeklinać i mnie wyzywać
  • Odpowiedz
@tojapaweu: ja mam trochę odwrotnie. Sporo młodziaków, znajomych znajomych mi robiło różne rzeczy typu grafiki, coś ze strona ecetera. Z racji tego, ze nie mieli jakiegoś doświadczenia to wiadomo jak to wyceniali, za groszki. Z uwagi, ze akurat mi się dobrze wiodło w tamtym momencie tonim dorzucalem kilka stow. Do tej pory jak czegoś potrzebuje i się do nich zwracam to mimo, ze zarabiają już dobra kasę to i tak mi
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Mi kiedyś jakiś wujek powiedział jak podjechałem dobrym autem, ze ja to nie pracuje, bo tylko klikam w komputer i sobie kupuje auto droższe niż jego mieszkanie, które dostał zreszta za darmo od komuny xd
  • Odpowiedz
@tojapaweu: powiem tak: można iść na taki układ, jeżeli zaczynasz i nie wiesz jak coś wyjdzie, budujesz portfolio itd. Bierzesz groszki albo za darmo.

Sam wracam do fotografii i nie ma bata, że ktoś zapłaci ci za zdjęcia, jeżeli nie masz czego pokazać. Poza tym dopóki nie wejdę na poziom, który chcę osiągnąć to wolę robić za półdarmo niż zniechęcać do siebie klientów.

Oczywiście każdy doświadczony fotograf, który ma kolejki do
  • Odpowiedz
Normalnie za taki projekt firma by poniżej 10k nie zeszła ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@droid43210: to zależy od firmy i od klienta. Są takie co biorą 4k i tacy klienci przychodzą, a są tacy, co biorą i 100k i mają klientów, których na ich stać.

Ale znam to. Chcesz zrobić przysługę i robisz jakieś grafiki, strony www, siedzisz 3 dni na tym, a kolejne 10 dni poprawiasz
  • Odpowiedz
@symis: ta, niektórzy "po taniości" myślą chyba że za pół litra krupniku człowiek będzie siedział kilkadziesiąt godzin i robił komuś stronę albo cokolwiek innego, płytki układał w kiblu, szkoda strzępić ryja XD
  • Odpowiedz
  • 1
Barter dobra sprawa, na miejscu mechanika zaoferowałbym w zamian kilka przeglądów czy prostszych napraw za koszt części dopóki wartość robocizny się nie wyrówna
  • Odpowiedz