Wpis z mikrobloga

@tojapaweu: Ja się nie śmieję, jak jesteś lekarzem to przynajmniej raz w tygodniu się odezwie ktoś z kim kontaktu nie mam od lat i najczęściej to L4 od razu na miesiąc by chciał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@tojapaweu: pomijając to, że to gowno jest z generatora to w takiej sytuacji przystałbym na propozycje programisty, pod warunkiem że on opłaca części do naprawy tak jak ja opłacam sobie serwer, domeny, grafiki ze Stocka na potrzeby strony. To byłby uczciwy deal.
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Najlepsze w tym bekowym wpisie jest IMO to, że skoro gość startujący z własnym warsztatem nie ma hajsu na stronę (co akurat jest zrozumiałe), to akurat zapłata w formie barteru usług "ty mi zrobisz stronę za darmo - ja będę naprawiał samochód za darmo, dopóki wartość napraw nie osiągnie wartości strony" byłaby baaardzo sensownym i uczciwym dealem...
  • Odpowiedz
klikanie w konkuter to nie praca, dla ciebie to tylko chwilka a naprawa samochodu to robota dla prawdziwych mężczyzn i musi kosztować!1
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tojapaweu: ja tam czasami korzystam z usług znajomych po to żeby dać im zarobić właśnie
Nie wiem czemu to w drugą stronę nie działa - jesteś znajomym więc dajesz mi zarobić, a nie żulisz usługę za darmo.
Btw i tak zazwyczaj znajomi robią różne rzeczy dla mnie taniej niż dla pozostałych XD
  • Odpowiedz
@droid43210: Czekaj, w sensie, że robiłeś coś dla w sumie bliskiej rodziny, nie dogadałeś się, że będzie kosztować i potem miał ból dupy do szwagra, bo myślał, że to przysługa? XD A skąd on mógł #!$%@? wiedzieć ile to zajmuje czasu, skoro nie ma o tym pojęcia?
  • Odpowiedz
@droid43210: mogłeś pozwolić, żeby podziałała trochę. Jak już będzie myślał, że elegancja to #!$%@? ją i powiedz, że trzeba coś tam zapłacić bo nie będzie działać i pyk siano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ty się nie zgodzisz to zrobi kto inny "za wpis do CV" ty nadal będziesz z niczym a inni poświęcą się trochę, aby w przyszłości mieć więcej. No ale HONOR wielkiego programisty mu nie pozwala pomagać innym


@CalibraTeam: Nikt kto umie robić strony ci jej za darmo nie zrobi, nawet uczniowie technikum wezmą z 1k za takie coś, a strona będzie gównem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tojapaweu: fake, ale i tak taka sytuacja jest częsta i typowa, u mnie to działa na zasadzie "zrób nam sesje, będziesz miał do portfolio", grunt to nauczyć się odmawiać i nie bać się mówić, że to dla was praca, i możecie dać zniżkę za to, że robicie coś komuś bliskiemu, ale nic za darmo
  • Odpowiedz
@Herm1t: dla mnie 200 zł to taka w zasadzie śmiesznie niska cena a dla niego powód żeby mnie obrażać. Ale już wiem że z takimi prostymi ludźmi nie ma sensu dyskutować ani wchodzić w jakiekolwiek relacje. Nawet mu dobrze zapłaciłem za jego prace bo uważałem że za pracę trzeba zapłacić możliwie dobrze. Ale sprowadził mnie do parteru. Następnym razem będę nosaczem Januszem
  • Odpowiedz