Wpis z mikrobloga

Ktoś już dostał wypłatę w nowym nieładzie? Jak tam ile w plecy? XD u mnie pomimo ulgi dla klasy średniej wyplata jest niższa o rowne 300 zł netto w stosunku do poprzedniego roku( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@veilofmaya: dzięki nowemu walowi a niby dlaczego? Przy tym samym brutto w poprzednim roku miałem 300zl więcej. Wszystkie ulgi policzone (kwota wolna+klasa średnia) Składka zdrowotna 850 xD
Wychodzi tylko w jednym wypadku. Jeśli w poprzednim roku wpadałeś w drugi próg podatkowy, a ze składki zdrowotnej wynika, że wpadałeś. To jeśli nie miałeś takiego samego podatku potrącanego przez cały rok tylko np do października płaciłeś 800zł podatku a później w listopadzie i grudniu płaciłeś 1800 to na początku roku miałeś wyższą wypłatę a na koniec roku dużo niższą. Teraz mimo, że masz mniejszą wypłatę od razu to przez cały rok
@PaprykarzXL @veilofmaya : Uop. rozliczam się z żoną i oświadczenie miałem spisane u pracodawcy żeby nie potrącali dodatkowych pieniędzy po wpadnięciu w drugi próg bo sumarycznie na dwie osoby nie przekraczaliśmy. Kalkulatory to jedno a wyliczenia księgowych to drugie. Sam ZUS przecież się obudził że jest w trakcie tworzenia kalkulatora dla przedsiębiorców do obliczania składek, więc nawet te darmozjady same nie wiedzą jak powinno być to policzone.