Wpis z mikrobloga

W moim osiedlowym sklepiku za najtańsze mleko "Twój kubek" 3,2% zapłaciłem dziś 3,79 zł. Przecież to jest chore.
Zanim te komuch doszły do władzy, to 2,30 zł za 1 litr mleka to było już drogo, bo kupowało się po 2 zł, a w promci po 1,8 zł.

Dziękuję pan Kaczyński.

#bekazlewactwa #bekazpisu #gospodarka #inflacja
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deafpool byłem w Carrefour najtańsze carrefourowe mleko 2,69zł i juz było wszystko wykupione. Łaciate na promocji 2,79zł. Reszta grubo powyżej 3zl, niektóre 4 coś, to jest p------e
  • Odpowiedz
@deafpool: a ja za mleko 4.2% tłuszcz plus 3.6% białka otrzymałem 1.86 zł. Przy czym inflacja w rolnictwie to już są kosmiczne cyferki . Przykład pierwszy z brzegu. Saletra amonowa w tamtym roku 1600zl, obecnie problemy z kupnem przy 4500zl za tonę .
Ale jak to? Przecież dopłaty i Unia. Kto tyle dół jak nie PiS? Jedyne co mnie pociesza to to że mam swój ogródek, swoje mleko, świnie też
  • Odpowiedz
@mietek79:

Ja też staram się od czasu do czasu robić zakupy, by w sklepie spożywczym zobaczyć jakie są ceny. Porównuję je do cen w skupie. Dziś bardzo ważne jest zjawisko, Ty mnie pytasz o ceny w sklepie, natomiast po drugiej stronie są rolnicy. Rolnicy cieszą się z tego, że z wyjątkiem cen na trzodę chlewną, rosną ceny pszenicy, kukurydzy, rzepaku, nawet mleko rośnie. W związku z tym jest to miecz
  • Odpowiedz
A te średnio 300~600 pln zabrane przez polski ład to też wina unii i usa i reszty świata? Albo tuska? XDDD


@dyslexia: dokładnie tak, to konieczność pokrywania przez nas tych 60% opłat na rzecz UE w prądzie, walka konkurencyjna z blokowaniem naszych firm na rynkach europejskich oraz przede wszystkim konieczność wydawania dziesiątek miliardów z budzet una utrzymywanie bezużytecznych pasozytów - dziennikarzy, artystów, socjologów, psychologów i tym podobnych humanistów, żyjących z
  • Odpowiedz
A przypomnij mi proszę, na co PIS przepieprzyło pieniądze pochodzące z limitów emisji CO2?


@pablosik: już podpowiadam twojej niewiedzy - na wspieranie rozwoju polskiej realnej gospodarki zamiast pompowanie w bezsensowne biznesy. Oczywiście zmarnowano miliony w bezsensowne wiatraczki czy fotowoltaike, powinni dostać po dupie za zatrzymanie budowy Ostrołęki, czy zezwolenie na budowę w Polsce boków gazowych, ale na szczęście nie przepieprzyli tej kasy na absurdalną w tym momencie elektrownie atomową, bo
  • Odpowiedz
@analnedoznaniachomikasyfilityka:
- rozumiem, ze oplata cukrowa to tez wina Tuska? Tylko nie mow, ze to dla mojego zdrowia, bo jakby tak bylo to nie objelaby napojow 'zero'
- rozumiem, ze podniesienie akcyzy na a-----l to tez wina Tuska?
- rozumiem, ze oplata emisyjna to tez wina Tuska?
- rozumiem, ze podniesienie mandatow to tez wina Tuska?
- rozumiem, ze z------e 900pln z mojej wyplaty to TEZ wina Tuska, a nie tych
  • Odpowiedz