Wpis z mikrobloga

Pytanie do specjalistów od szybkich testów na #covid19 , ew. ciążowych, lub po prostu kogoś, kto zna ich zasadę działania.

Zrobiłem sobie test na wirusa. Na opakowaniu "wynik do 15 min". Pierwsza, górna kreska szybko się pojawiła, w ciągu pierwszej minuty. Druga się nie pojawiała. Po minucie nic, po 15min nic. Jedna kreska.
Wyszedłem więc z założenia, że negatyw i poszedłem na zakupy do Biedry. Wracam z zakupów i ku mojemu zaskoczeniu na nie-wyrzuconym teście pojawiła się lekko widoczna kreska. Jestem na 99% pewny (dałbym sobie paznokcia uciąć), że nie było jej wcześniej, w ciągu pierwszych 15, a nawet ~~ 30minut.
1. Czy kreska, która pojawiła się na testerze po takim czasie (po ~~godzinie) może świadczyć o pozytywnym wyniku testu?

2. I czy w ogóle tak ledwo/lekko widoczna kreska może świadczyć o pozytywnym wyniku tzn. pytam teraz o zasadę działania testu:
Czy ma się prawo pojawić jakakolwiek (jakkolwiek widoczna) druga kreska, jeśli nie jest się zarażonym? Czy po żadnym czasie nie powinna ona być widoczna?

Tl;dr: Pozytyw czy negatyw na foto?

#koronawirus #covid19 #omikron #zdrowie #medycyna #lekarz #szpital
Filip69 - Pytanie do specjalistów od szybkich testów na #covid19 , ew. ciążowych, lub...

źródło: comment_1641594797RolByMHTcMtU2fuT5RGD2o.jpg

Pobierz

Wynik testu:

  • Pozytywny 12.1% (11)
  • Negatywny 76.9% (70)
  • Ciężko powiedzieć(no shit, też to wiem,temu pytam) 11.0% (10)

Oddanych głosów: 91

  • 10
Zabiłeś babcie jak nic. A tak na poważnie - po 15 minutach producent zaleca ignorowanie wyniku bo testy operują na znanej i lubianej zasadzie „pierwsze słowo do dziennika”
Jak wychodzi jakakolwiek kreska to na 100% pozytyw. Te testy maja sporo false negativow, ale jak wyjdzie pozytyw to znaczy ze jestes zakazony. U mnie byl jeden dzien goraczki i pare dni bolu gardla. Nawet nie kaszlnalem. Dodam tylko, ze nie przyjalem preparatu. Lvl 31