Wpis z mikrobloga

Ten nasz system kredytowy to jest niesamowity.

Przychody praktycznie bez kosztów ok 110 tyś za 2021 (ryczałt)

Mam na utrzymaniu żonę i dwoje dzieci, wiedzie nam się dobrze. ( żona nie pracuje )

Dzwonię po kredyt hipoteczny max 40 tyś (ʘʘ)


Moi znajomi zatrudnienie na umowę na stałe lekko powyżej średniej krajowej ok 65 przychodu, kredyt hipoteczny dostali bez problemu nie duży bo nie duży ok 200 tyś ale dostali.

Ja chciałem wziąć max 250 tyś przy wkładzie własnym 50 tyś na budowę domu w systemie gospodarczym ale nie #!$%@? nie ma pan w bankach szans.

Moje pytanie teraz brzmi.

Czy w 2022 mam przejść na zasady ogólne i wciągać na działalność samochód plus jedno z moich mieszkań np kawalerkę jako biuro no i wiadomo telefon itp?

Prawdopodobnie tak jest napisane w internecie że bank inaczej patrzy na osoby na zasadach ogólnych czy też podatku liniowego. Czy to prawda i jakie przychodu bym musiał generować żeby dostać kredyt.

Może ktoś coś wie??

#dom #kredythipoteczny #mieszkanie #budownictwo
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykop24h: kiedyś chyba Alior i Pekao dobrze liczyło ryczałt. Spróbuj tam. Ale ryczałt zawsze był gorzej traktowany przez banki. Może wkrótce się to zmieni. Kto wie. ¯\_(ツ)_/¯
@marcpol czyli w m banku mam spore szanse jak widać na kredy na ryczałcie jak widać ?


@Wykop24h: Trzeba to policzyć, ale prawdopodobnie więcej banków będzie dostępnych.

Zwracam uwagę na jeszcze jedną kwestię.

Ja chciałem wziąć max 250 tyś przy wkładzie własnym 50 tyś na budowę domu w systemie gospodarczym


Kredyt na budowę domu jest specyficznym kredytem hipotecznym. Wkład własny stanowi działka i wszelkie rozpoczęte prace. Wymagane jest pozwolenie na budowę
wiele planów zagospodarowania określa max. działkę budowlaną wydzielana z rolnej na właśnie 3000


@SpalaczBenzyny: Pomieszałeś. Nie działkę budowlaną tylko rolną. I wynika to z ustawy o gospodarce nieruchomościami art. 92 i 93. Przy działce nie ma takich ograniczeń i plany ustalają prawie zawsze minimalną powierzchnię działki na dużo mniej niż 3000m2.
Byłem u najlepszego radcy kredytowego jaki jest tylko możliwy.

#!$%@? dostanę. Od tego roku tak się przepisy pozmieniały i banki wstrzymały praktycznie kredyty dla osób na ryczałcie.


@Wykop24h: Tak, jak napisał wyżej @kozerus nadal taki kredyt można otrzymać. Nie podałeś szczegółowych danych, więc trudno podać konkretne informacje na temat zdolności kredytowej.
@marcpol: no ale to mowisz o dzialkach rolnych a wczesniej napisales ogolnie


@ThorPL: Definicja nieruchomości rolnej nie jest precyzyjna, zmiany ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego na przestrzeni lat wprowadziły różne interpretacje. Z tego powodu, w niektórych bankach stosowane jest podejście ostrożnościowe, co oznacza możliwość odmowy kredytowania w przypadku działki powyżej 3000 m2.

Niżej więcej informacji na temat aspektów prawnych
http://lexplorers.pl/mniej-niejasnosci-w-obrocie-nieruchomosciami-rolnymi/