Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć!

Czy jest tutaj jakiś student farmacji albo farmaceuta? Skończyłam już jedne studia medyczne, ale nie do końca chce się tym zajmować. Medycyny nie biorę już pod uwagę. Kiedyś chciałam iść na farmację, ale bałam się chemii. Chciałam zadać kilka pytań.

Czy farmacja jest ciężkim kierunkiem?
Czy jeśli nie przepadam za chemią, mogę sobie poradzić?
Czy jest opcja studiowania gdzieś wieczorowo lub zaocznie?
Czy po farmacji można zarobić dobre pieniądze na etacie, tj. 5 tysięcy netto?
Czy w dzisiejszych czasach warto iść na farmację? Zauważyłam, że progi mocno spadły i nie wiem, czy to zły znak?

#farmacja #studia #studbaza #praca #apteka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d7eabc37651b000a90947a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja nie jestem farmaceutą, ale znam kogoś kto próbował zostać i wyleciał ze studiów przez chemię.

To było wiele lat temu, więc może coś się zmienilo w programie, w co wątpię.

Niech mnie jakiś farmaceuta poprawi, ale wg mnie iść na farmację i nie lubić/ mieć problemy z chemia, to jak iść na polonistykę i nie lubić czytać książek. Trudno o bardziej oczywistą pomyłkę życiową.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja nie jestem, ale znam farmaceutę, postaram się odpowiedzieć za niego na podstawie tego co mi mówi:

Czy farmacja jest ciężkim kierunkiem?

przypomina lekarski

Czy jeśli nie przepadam za chemią, mogę sobie poradzić?

lepiej się podszkolić

Czy jest opcja studiowania gdzieś wieczorowo lub zaocznie?

nie wiem, kiedyś była możliwość ale płatne dużo, teraz trzeba sprawdzić jaka jest sytuacja

Czy po farmacji można zarobić dobre pieniądze na etacie, tj. 5 tysięcy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania studiowałam farmację 2 lata.

Czy farmacja jest ciężkim kierunkiem?
Tak, porównywalny z lekarskim. Dużo pamięciówki.

Czy jeśli nie przepadam za chemią, mogę sobie poradzić? Będzie bardzo ciężko, 95% materiału to chemia w różnych postaciach. Też nie lubię chemii, zmuszałam się do nauki i jakoś zdawałam, ale szybko się wypaliłam i zrezygnowałam.

Czy jest opcja studiowania gdzieś wieczorowo lub zaocznie?
Jest opcja zaocznie, polega to na tym, że studiujesz normalnie w tygodniu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skończyłam w tym roku studia i pracuje w aptece, więc coś tam wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy farmacja jest ciężkim kierunkiem?
Podobno trudniejsza niż lekarski, tak mówią osoby po obu kierunkach. Dla mnie jakoś super trudna nie była, bo ja się zawsze szybko i skutecznie uczyłam. Jest wymagająca, to fakt.

Czy jeśli nie przepadam za chemią, mogę sobie poradzić?
Tak. Chemia w liceum a chemia
  • Odpowiedz
OP: @AnonimoweMirkoWyznania: FrasobliwyStarzec: Nie skończyłam medycyny.

@dwa__fartuchy: Dziękuję za tak obszerną odpowiedź! Nie ukrywam, że chemia nie jest moją mocną stroną, stąd te objawy. Myślałam też nad medycyną, ale trwa dłużej plus jest to ogromna odpowiedzialność. Kiepsko radzę sobie ze stresem i nie wiem, czy dałabym rade praktykować ten zawód. Praca w aptece wydaje mi się mniej stresująca i same studia trwają krócej, ale no... chemia. Tego się obawiam.
  • Odpowiedz