Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
Akcja konfederacji z facebookiem to dobry moment na poruszenie kwestii wolnego rynku.
Jak widać wolny rynek nie działa -wielkiego korpo nie interesuje że twój funpage jest jednym z większych w Polsce. Może robić co tylko chce bo i tak wszyscy tam będą siedzieć.
Analogicznie duża firma w mieście powiatowym nie ma interesu płacić więcej niż minimalna bo ludzie owszem mogą zmienić pracę na inną w innym mieście ale wtedy dochodzi kwestia dojazdu, czy zostawienia swoich znajomych.

Różnica pomiędzy mną a konfederatą jest taka że ja te duże firmy od zawsze chcę regulować a oni tylko wtedy gdy nie jest po ich myśli.

Kuce macie jak na tacy wyłożone że gdy jesteście trybem, możecie być najlepszym funpagiem w Polsce a i tak w negocjacjach z dużą firmą nic nie znaczycie. Zupełnie jak na rynku pracy. Dlatego jedynym sposobem wpłynięcia na firmy są regulacje/kodeks pracy. Tyle że ja to wiem od dawna a wy?

#antykapitalizm #konfederacja #bekazprawakow #4konserwy #polityka
  • 9
Według takich jak ty dobrobyt i bogactwo bierze się z zasiłków i podatków. Idealne państwo jest na kształt więzienia. Gdyby nie kapitalizm idioto nie miał byś komputera ani obsranych gaci które nosisz.


@Loginq1984: CHLIP CHLIP MAMO SKRYTYKOWALI MÓJ KAPITALIZM CHLIP CHLIP. XD Typie on nic nie pisał o zasiłkach, podatkach czym czymkolwiek takim. Serio dosłownie oblężona twierdza jak tylko ktoś śmie powiedzieć coś choć troche negatywnego o tym jak działa kapitalizm.
@qwertyasdf: wolny rynek nie działa bo facebook usunął zgodnie z regulaminem "funpage" konfederacji? xD i do tego ta totalnie niepowiązana analogia. Jak byś "wyregulował" płacę w tych miastach powiatowych skoro w każdym mieście koszty życia są inne? Jak uniknął tego że po regulacjach wzrosną zatrudnienia na połowe etatu a reszta bedzie płacona na czarno? Zapętliłbyś się w regulowaniu kolejnych regulacji nowymi regulacjami a koniec końców i tak nie osiągnął zamierzonego celu.