Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jestem na drugim roku studiów inżynierskich, elektronika. Czy rzucenie studiów ma sens?

Swoją przyszłość wiąże z programowaniem, dość dużo robię w wolnym czasie. Studia przeszkadzają mi w rozwijaniu się - wolałbym się uczyć na własną rękę.
Spotkałem się jednak z wieloma opiniami, że nie warto iść teraz do pracy, nawet jeśli miałoby to być 5k na rękę w branży IT. Ja jednak myślę, że wyciągnąłem to, co chciałem wyciągnąć (matematykę na wyższym poziomie, kursy językowe, znajomości).
Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat, nawet jeśli nie zamierzacie rezygnować ze studiów.

#studia #pwr #praca #pytanie #programowanie #cpp
  • 24
  • Odpowiedz
@DuncanIdaho: Sam miałem mega sceptyczne podejście do studiów zanim na nie poszedłem i wszystkie moje obawy okazały się słuszne - mało co z nich wynoszę, profesorowie niekompetentni, nudny program i tak dalej.

Na początku swojej kariery przeglądałem sporo ofert i bardzo rzadko widziałem cokolwiek wspomniane o wymogu czy nawet mile widzianym wyższym wykształceniu. Były wyjątki, ale każda taka firma jak przyjrzałem się bliżej już na wstępie okazywała się słabym januszexem. Sorry,
  • Odpowiedz
@DuncanIdaho: Zależy od kierunku. Ja skończyłem fizykę, czyli teoretycznie coś nie związanego z programowaniem, ale z perspektywy czasu widzę że studia niesamowicie poszerzyły moje horyzonty myślowe i spojrzenie na pewne tematy. Dobry programista to nie ten co zna język od podszewki, tylko osoba inteligentna.
Z drugim stopniem możesz się już zastanowić, bo zwykle skręca to za bardzo w stronę konkretnej specjalizacji.
  • Odpowiedz