Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jestem na drugim roku studiów inżynierskich, elektronika. Czy rzucenie studiów ma sens?

Swoją przyszłość wiąże z programowaniem, dość dużo robię w wolnym czasie. Studia przeszkadzają mi w rozwijaniu się - wolałbym się uczyć na własną rękę.
Spotkałem się jednak z wieloma opiniami, że nie warto iść teraz do pracy, nawet jeśli miałoby to być 5k na rękę w branży IT. Ja jednak myślę, że wyciągnąłem to, co chciałem wyciągnąć (matematykę na wyższym poziomie, kursy językowe, znajomości).
Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat, nawet jeśli nie zamierzacie rezygnować ze studiów.

#studia #pwr #praca #pytanie #programowanie #cpp
  • 24
@DuncanIdaho: przerwalem studia na 2 roku, po dostaniu pierwszej roboty w it w januszexie 10 lat temu za 1.5k, nie zaluje. Przez 10lat kariery nikt nigdy nie spytal o studia, robote zmienialem ze 4-5 razy, a rozmow mialem mnostwo. To bylo 10 lat temu, teraz sytuacja na rynku wyglada troche inaczej, trzeba jakos odsiac bootcampowcow, wiec pewnie hr sprawdzaja studia
Jestes na drugim roku, czyli w polowe studiow. Zapewniam cie ze nie warto tego rzucac.
Wbrew temu co pisza ze "studia sa #!$%@? warte" jest to generalnie nie prawda. Nie kazde studia sa gowno warte, a skonczenie dobrego kierunku na polibudzie otwiera duzo dzwi.

A skoro mowisz ze dobrze ogarniasz matme, to studia zrobisz bez problemu, bo to jest przedmiot ktory uwala 80% studentow.
a co z awansowaniem, i ogólnym rozwojem kariery? Słyszałem, że krzywo patrzą na osoby bez studiów na stanowiskach kierowniczych


@DuncanIdaho: Co rozumiesz przez stanowisko kierownicze? Jakie firmy? Ja się jeszcze nie spotkałem żeby ktokolwiek na to zwracał uwagę. Ale jak masz być managerem nietechnicznym to tytuł inżyniera i tak nic nie zmienia.
@DuncanIdaho: młody jesteś, dasz radę, weź sobie 4/5 etatu czy coś,

znam mnóstwo ludków co w wieku 20+ olali studia bo po co te studia bo będą programistami bo 7 koła na rękę to majątek, a potem parę lat później przy wyższych stanowiskach, w konkurencyjnych ofertach czy nawet w dofinansowaniach unijnych był warunek formalny wyższego wykształcenia i się zaczynało plucie w brodę
@DuncanIdaho: Zależy co lubisz programować. Na elektronice powinno być sporo programowania embedded, oprócz tego DSP, ML, języki opisu sprzętu na FPGA, które mogą zainteresować. Są też przedmioty obieralne z kierunków stricte informatycznych (choć to pewnie zależy od uczelni), zawierające współczesnego C++/C#, co może być przydatne w kontekście gier. Moi koledzy ze studiów na 2 roku mieli inny pomysł na to, co będą robić, ale po liźnięciu nowych rzeczy to może się