Wpis z mikrobloga

Szukam bibliofili ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zbliża się przeprowadzka, czyli idealny moment żeby uporządkować zbiory. Biblioteczka domowa rozrosła się dość mocno, ze względu na kilkakrotną zmianę miejsca zamieszkania mam mega bałagan i nie pamiętam wszystkich książek, które mam.

Plan jest ambitny - sporządzić spis w wersji cyfrowej z oznaczeniem każdej posiadanej książki stemplem z Ex Libris naszej domowej biblioteczki i nadaniem odpowiedniej kategorii i numeru ewidencyjnego. I teraz pytanie - czy ktoś z Was robił coś takiego od zera?

Nie potrzebuję ewidencji obejmującej jakąkolwiek historię wypożyczeń, przeglądałam jakieś darmowe programy z neta, ale nooo no nie. Jakoś nie.

Jakieś pomysły, rady, wskazówki? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Biorę po 1000 zł od każdej drużyny i słucham Państwa.

#pytanie #mieszkanie #ksiazki #biblioteczkadomowa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@raz-dwa-trzyy: W domu nie, za dużo roboty:) Korzystałam z apki moja biblioteka, ale po tym jak padł mi ekran w telefonie i nie byłam w stanie ściągnąć danych to zrezygnowałam.
Warto wykorzystać uproszczone biblioteczne UKD, ja mam tak w domu wszystko ustawione od lat i jestem zadowolona. Wiem gdzie co jest, każda książka ma swoje miejsce w UKD a dalej alfabetycznie. Ja mam duże zbiory literatury dziecięcej, tutaj według oznaczeń
  • Odpowiedz
@raz-dwa-trzyy: jeśli tylko do własnej ewidencji, wystarczy arkusz Excel z kolumnami nazwanymi wg uznania. Jeśli hasła mają być ogólne, możesz użyć UKD - większość opisów skopiujesz dzięki temu z katalogów BN, jeśli samemu nie chcesz spędzić za dużo czasu na główkowaniu
  • Odpowiedz
@raz-dwa-trzyy: Ja jakiś czas temu napisałem sobie taką aplikację sam https://ksiazkiwojtka.herokuapp.com/ Jeśli by Ci odpowiadało coś takiego to może uda mi się postawić nową instancję dla Ciebie. Działa aktualnie na darmowych serwerach. Wchodzisz przez przeglądarkę i wyświetla się w miarę znośnie na telefonach i komputerach. Nie jest to na pewno produkt klasy PRO ale robiłem to bardziej dla zabawy i sportu. Dostosowana do moich potrzeb.
  • Odpowiedz