Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy #informatyka
Witajcie informatyczne mireczki. Przejdę do rzeczy:

W nowym laptopie na gwarancji jeszcze, jest problem z najprawdopodobniej procesorem dźwięku, albo sterownikami ewentualnie z dyskiem.
Charakteryzuje się to tym, że dźwięk np. puszczony z YT (dowolny materiał) potrafi tak dziwnie się przyciąć, charakterystycznym: GRRR lub TRRRR... Wiem że dziwnie tłumaczenie.
Inaczej mówiąc: jakby pojawiały się dziwne przestery i przekłamania w dźwięku, brzmi jakby zapętlał klatkę lub część klatki filmu z audio i zlewający się dźwięk powodował trzeszczenie.
Z dysku SSD niczego nie puściłem jeszcze, muszę nagrać jakąś piosenkę i zobaczyć czy będzie to samo.

Występuje to różnie, ostatnio mu przeszło ale teraz kilka razy na filmik. Będę najpewniej oddawał na gwarancję ale wpierw chciałem zapytać jak temu zaradzić? Może zaktualizować sterowniki? Na razie nie ruszałem tego bo gwarancja, nie będę go otwierał no bo błyszczy nowością :l
Poza tym chodzi jak przecinak. (HP PAVILION 15).

W każdym razie byłbym wdzięczny za poradę. Dzięki!
  • 10
@bakamarimo: Nie no jak to czysty jest system, bloatware #!$%@?, szkoda mi od nowa się zabawiać. Odpada na razie.
@zielone_drzewo_hehe: Dobry pomysł. Załóżmy że na linuchu będzie w porządku, to wtedy oddawać na gwarancję i im wyłuszczać sprawę? Czy co robić? Reinstall windowsa?
Załóżmy że będzie to samo? Gwarancja wtedy? Ewentualnie oni będą reinstallować, heh.

Dzięki koledzy!
Załóżmy że na linuchu będzie w porządku, to wtedy oddawać na gwarancję i im wyłuszczać sprawę? Czy co robić? Reinstall windowsa?


@WladcaSlimakow: na gwarancji przeinstalują ci windowsa, ale będziesz czekał 2 tygodnie. Sam to zrobisz w mniej niż godzinę a dodatkowo zainstalujesz czystego win-a bez tego oemowego gówna