Wpis z mikrobloga

@Ernando: Panie jak masz pan zdrowe stawy to tylko pływanie ćwicz żebyś się nie utopił. Resztę przejedziesz, albo przespacerujesz ¯_(ツ)_/¯ Nie ma się co jakoś szczególnie przygotowywać. Chyba ze na olimpiadę….
tylko pływanie ćwicz żebyś się nie utopił


@Kulawy_Lis: jak będzie miał piankę to musiałby ćwiczyć żeby wiedzieć jak się utopić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ernando: https://www.sport.pl/polskabiega/56,139687,17512951,1-4-ironmana-plan-treningowy-dla-poczatkujacych.html pierwszy lepszy z google i jest OK, chociaż te czasy w basenie typu 50 minut bym zmniejszył o połowę XD jak trenowałem do połówki to maks 40 min na basenie spędzałem ale jestem słabym (bardzo) pływakiem
@Wormditt: a co znaczy przy treningu biegowym - bieg 40 minut, w tym 1x12 minut na 80-85% na 4 minuty trucht?

Biegne 40 minut i w tym czasie musze przez 12 minut biec na 80-85% tętna maksymalnego, ale co z tym truchtem?
@Ernando: dobre pytanie XD nie wiem po co tam napisane 1x12' skoro to jedno powtórzenie. Wg mnie pewnie chodzi o to by było 40 min treningu ze schłodzeniem i rozgrzewką i wpleść w to 12 min szybszego tempa + 4 min odpoczynku. Można to zrobić tak: 12' rozgrzewka -> 12' tempo, p. 4' trucht -> 12' schłodzenie = 40'
@Wormditt: Później jest np: Bieg 40 min w tym 2x10min na 80-85% na 2min trucht, to może chodzi o to:

Biegnę swoim tempem kilka minut -> 10 minut 80% -> 2 minuty trucht ->10minut 80% -> reszta swoim tempem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ernando: ja startowałem, napoczątku po prostu robilem kondycję biegowo rowerowo, wzialem trenera na basen, mega duzo to dalo. Ostatnie 16tyg faktycznie wziąłem jakis plan z neta na BPS
@Ernando: tak to "na" oznacza przerwę pomiędzy interwałami. Ilu trenerów, tyle tych różnych oznakowań i skrótów... czasami bez jakiegoś słowniczka nie da się tego rozszyfrować
@Ernando: Jeszcze się nie pojawiło, więc dodam swoje 3 grosze - jak tylko zrobi się cieplej gdzieś w czerwcu to idź popływać openwater. Nie samym basenem trajlon zyje, a pływanie w otwartych to coś trochę innego niż w zamknięciu po linii. W zależności od tego gdzie te zawody to pod to pływaj - jak morze to w morzu, jak jezioro to w jeziorze. Fajnie jakbyś miał bojkę ze sobą tak dla
@uhauha dzięki, ale połówka nie jest w moim zasięgu jeszcze. Wolę zacząć od 1/4 niż się rzucać na głęboką wodę. A czy te plany co wstawili poprzednicy są okej ? Ten ze sport.pl wydaje się fajnie rozpisany. Czy coś polecisz innego?