Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, jaką jest Wasza typowa przelotowa prędkość na autostradach i ekspresówkach w Polsce?
Uczciwie powiem że u mnie to ~100km/h,jadę tylko prawym, lewego używam do szybkiego wyprzedzenia pojedynczej ciężarówki. A jak jest kolumna to często olewam i cisnę za nimi te ~89km/h

Wynika to z tego pewnie, że jeżdżę tylko turystycznie/wakacyjnie i nigdy mi się nie spieszy.
No i mam 12 letnie auto z niewysilonym dieslem, i chciałbym go nie zamęczyć. No i odczuwam przyjemność z płynięcia po drodze i słuchania audiobooka/dobrej muzyki, bardziej niż z szybkiej jazdy.

Pytam, bo byłem już parę razy zhejtowany, że zamulam i jestem zawalidrogą xd i to już ładnych kilka razy.
A jak jest u Was? Jak serio jestem zawalidrogą albo macie podobnie to napiszcie też komenta
#motoryzacja #samochody #autostrady #drogiekspresowe #kiciochpyta #pytanie

Z jaką średnią prędkością jeździsz (osobówką) po autostradach i ekspresówkach w Europie?

  • Poniżej lub w granicach 100 km/h 3.1% (15)
  • 100-110 km/h 4.9% (24)
  • 110-120 km/h 16.3% (80)
  • 120-130 km/h 19.8% (97)
  • 130-140 km/h 24.7% (121)
  • Powyżej 140 km/h 31.2% (153)

Oddanych głosów: 490

  • 30
@programista15cm: w nocy pewnie jesteś królem drogi :) nie hejtuje, rozumiem że drogi w nocy są całkowicie puste, więc nikomu nie szkodzisz, sam też się nie denerwujesz
W dzień to pewnie byłoby niemożliwe (przez np takich jak ja którzy na chwilę wjeżdżają na lewy z tymi ~130km/h,żeby się zaraz schować)
każdy kto przekracza przepisową prędkość powinien skończyć w kamieniołomach, a ci co jeżdżą wolno są godni szacunku. Kiedyś na koniach tygodniami jeździli, a teraz debile mają ból dupy że o xx minut/godzin dotrą później na miejsce docelowe, jeśli nie będą się mieć za władców drogi.
@anzelmbohatyrowicz: jak jedziesz prawym pasem 100kmh, a nie lewym to jak możesz być zawalidrogą? Jedź tak jak Ci wygodnie i tak jak lubisz i miej w dupie, abyś nie wyprzedzał ciężarówki jadącej 89kmh sam jadąc 90kmh.

Wiadomo, bez przesady i żebyś nie jeździł 60 km/h po autostradzie bo wtedy stwarzasz zagrożenie, ale 100 km/h spoko.

Sam jeżdżę szybko, ale zawalidroga to nie ten co jedzie wolniej niż ja tylko ten co
Wiadomo, bez przesady i żebyś nie jeździł 60 km/h po autostradzie bo wtedy stwarzasz zagrożenie, ale 100 km/h spoko.


@JuneJohn: No nie jest spoko bo świadczy o jakiejś ułomności mózgu. Nie po to wybudowano autostrady, by ludzie dalej się ślimaczyli. Sporadyczne tiry problemu nie robią, ale całe ciągu takich dzbanów już tak.
@cwlmod: ale jaki problem jest z osobówką, która jedzie z taką samą prędkością co ciężarówka? Dla mnie żadna, tym bardziej jak nie zachowuje się jak małpa i nie wyjeżdża przed samą maskę żeby wyprzedzać 5 minut jak robią to kierowcy ciężarówek.