Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Zastanawia mnie jedno, załóżmy, że jest 28*C, stoisz na motocklu w korku, głowa ci się gotuje, pot leje po plecach, z naprzeciwka nic nie jedzie.
Po lewej masz ciągłą linię, wiec nie możesz jej przekroczyć, samochody jak to w Polsce stoją kołem na linii, więc się nie zmieścisz.

Jedziesz czy nie?
Dawniej bym jechał, z nowym taryfikatorem czyli 1000/2000 zł + 8 punktów czuję pewien strach.

Nawet nie chodzi o radiowóz a o ludzi, którym motocykle wadzą i wysyłają nagrania na policję, sam kilka takich osób znam.

Jak się nastawiacie na nowy taryfikator?

#motocykle #motoryzacja #moto
  • 25
Znam takich co nagrania wysyłają bo wkurza ich, ze motocykle jadą a oni nie.

Jedna znajoma nawet zajeżdża drogę.


@fstab: A no to takie akcje to standard. Większość kierowców traktuje innych na drodze jak wrogów #1, to nie tylko motocykliści są tacy wyjątkowi - nam po prostu najłatwiej dowalić bo musimy zawsze brać pod uwagę różnicę masy xd

Kiedyś prawie wkleiłem się w ciężarówkę bo mi przy wyprzedzaniu jakiś sebix w
@fstab: ale jaki przepis naruszasz? Bo... jeśli nie przekroczysz linii ciągłej (sam piszesz, że pojazdy stoją na niej kołami), to znaczy będziesz przejeżdżał w korku obok stojących pojazdów. Omijanie w korku jest dozwolone jeśli nie przekraczasz linii, bo kara za przejeżdżanie obok wynika z definicji pasa ruchu, która uwzględnia tylko pojazdy wielośladowe ( )

Wszystkie zapisy o 1000/2000 widzę dotyczą wyprzedzania, a opis sytuacji zacząłeś od
@fstab: jak mam ją przekroczyć skoro samochody na niej stoją, czyli nie dam rady się do niej nawet zbliżyć, bo przecież stoją na niej, a lusterka wystają dalej niż koła. Chcesz powiedzieć, że stoję w tym samym rzędzie i muszę przejechać przez ciągłą aby przejechać na drugi pas? ciekawostka, pojazd omijać możesz z dowolnej strony skoro stoi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fstab: nie wyjeżdżam poza linię. pojazd jedną stroną stoi na linii, drugą musi być więc od linii daleko, bo przecież pas ma ~3.5m szerokości, a samochód osobowy około 2m szerokości, ciężarowy około 2.5m. czyli przesuwam się na drugą stronę i przejeżdżam obok stojącego pojazdu nie przekraczając linii ciągłej. Takim slalomem, nie najeżdżając na linię ciągłą docieram do skrzyżowania, bo przecież linia ciągła musi być przy samym skrzyżowaniu. Na światłach ruszam i
@fstab: przejeżdżam z prawej strony. Dalej to już kwestia czy się wcisnę i robię slalom w lewo, czy czekam aż się korek odrobinę ruszy. Teraz uszczegółowiasz swoją hipotetyczną historię, aby rzekomo się nie dało obyć bez mandatu 1000/2000, ale nie odpowiedziałeś na jedno fundamentalne pytanie. Gdzie w nowym taryfikatorze jest 1000pln za przekroczenie linii ciągłej?

Edit: Sprawdziłem. Przekroczenie linii ciągłej to pozycja 275 w taryfikatorze strona 16 rozporządzenia i mandat wynosi...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloar: mówisz 100 zł... To zmienia postać rzeczy. A punktów?
Staram się jedynie możliwie kiepska sytuację nakreślić :)
Sam też sporo na moto śmigam, ale rzadko w korkach.
@fstab: z punktami to jest burdel, bo jedno rozporządzenie straciło moc (z 2012), ale obowiązywało nadal, nowe weszło, ale wprowadza straszny galimatias. Wg zapisu z taryfikatora przekroczenie P-2 to naruszenie §86. ust 3 rozporządzenia o znakach i nowe rozporządzenie o pkt. nie widzę aby gdziekolwiek odnosiło się do naruszenia tego rozporządzenia, a głownie do kodeksu wykroczeń. Wychodzi, że pkt. 0. Możesz ewentualnie skierować pytanie do komendy.

Nowe rozporządzenie o punktach:
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210002328/T/D20212328L.pdf