Wpis z mikrobloga

Wykopowi eksperci, pytanie o wyprzedzanie. Przyjmijmy ze jedziemy drogą krajową z przepisową predkoscią 90km/h. Dojeżdżamy do ciezarówki jadącej 78-80km/h. Czy podczas wyprzedzania można przekroczyc predkość, aby manewr trwał możliwie najkrocej czy powinniśmy wydłużyć manewr ale wyprzedzać jadąc maksymalnie 90km/h?
#polskiedrogi #motoryzacja #policja
Pobierz rydz14_09 - Wykopowi eksperci, pytanie o wyprzedzanie. Przyjmijmy ze jedziemy drogą k...
źródło: comment_1641143338DLiysE2dPku8JYd53GuUAI.jpg
  • 99
@rydz14_09 Dla wszystkich zainteresowanych troche matematyki. Różnica prędkości to 10km/h czyli 2.777 m/s. Niech tir ma 16 metrow - dodać do tego minimalny odstęp do tira te 2 sekundy oraz trzeba zrobić nad nim jakiś odstęp po wyprzedzeniu. Wychodzi z tego że manewr trwa około 10 sekund. To wieki w przypadku wyprzedzania, zwłaszcza na polskich drogach. W takim wypadku wyprzedzania po zmroku albo przy nieco bardziej krętej drodze totalnie odpada.
@rydz14_09: No to chyba od wczoraj. Jechałem na drodze na której dość często stoją i wszyscy o tym wiedzą. Ograniczenie na niej do 50, przed nowym rokiem jechałem i suszyli, zerknąłem na GPS a ten pokazywał 61. Policmajster w tym momencie opuścił laser i nie zasygnalizował stopu. Pojechałem spokojnie dalej. Prawdopodobnie przyjął że jadę lekko z górki i samochód sam sie rozpędził.
@IdzDoAptekiPoLeki: ja za takie coś oberwałem 200 cebulionów, w trakcie wyprzedzania na lewym pasie, który miał się zaraz skończyć (ograniczenie 40 km/h) zobaczyłem bmw za sobą i przyspieszyłem, żeby zjechać na prawy pas po czym się okazało, że to bagiety i przekroczyłem prędkość dopuszczalną o 30 km/h. Policmajster #!$%@? zawsze #!$%@?.
@rydz14_09: Tak, ale mówimy o granicy w jakiej zostajesz zatrzymany i wystawiany jest mandat. Było że jest margines dziesięciu kilometrów od prędkości granicznej. Jeśli na ograniczeniu 50 km/h przekroczysz o 10 to teoretycznie nie powinien cię policmajster zatrzymać. Jeśli będzie 10 powyżej marginesu no to już taryfikator ma zastosowanie.
@rydz14_09: jedno zasadnicze pytanie: czy kiedykolwiek byłeś świadkiem pomiaru prędkości przy wyprzedzaniu na drodze krajowej z vmax=90? Zwykle stoją gdzieś na ograniczeniach przed skrzyżowaniami czy przed strefą zamieszkania. Żeby trafić akurat na policję przy manewrze takiego wyprzedzania to trzeba mieć albo niefart albo durnie wybierać miejsca do wykonywania tego manewru (w sensie przed sporym ograniczeniem prędkości albo przejściem dla pieszych).
@Iskaryota Suszenia nie miałem, ale tajniacy na 90 to norma. Sytuacja z mojego posta jest hipotetyczna, można domniemywać że może mieć miejsce, zwłaszcza że pieniądze do budżetu są potrzebne na wczoraj i mandaciki teraz będą lecieć że hoho
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL I tutaj się zgadzam w 100%, jestem tego samego zdania. Post miał wywołać dyskusję i nawiązać do tego że żyjemy w Państwie z absurdalnym prawem

@rydz14_09: pozostaje nieprzyjęcie mandatu i udowadnianie swoich racji w sądzie.
@rydz14_09 jak masz dystans do przejechania 1000km czy 500km czy 20km, to jaką ci to #!$%@? różnice robi czy jedziesz te 15minut dłużej? Chyba się liczy żeby dojechać, a nie #!$%@?ć ( ͡º ͜ʖ͡º)

Widzę codziennie jak ludzie jadąc do pracy #!$%@?ą jak chorzy, nigdy tego nie rozumiałem () minita tu czy tam, jak się ma spędzić cały dzień w pracy
@rydz14_09: po co wyprzedzać kogoś jadącego 80? Na dystansie 30 kilometrów stracisz 2.5 minuty, na dystansie 10 km to już tylko niecała minuta ¯\_(ツ)_/¯ W większości przypadków wyprzedzanie nie ma najmniejszego sensu i daje tylko złudne poczucie zaoszczędzonego czasu, a do tego jest chyba najniebezpieczniejszym manewrem, którego w dodatku większość osob nie potrafi bezpiecznie wykonać, a nasze drogi w tym nie pomagają. Lepiej dać sobie na luz i wyjechać tę minutę