Wpis z mikrobloga

@bartek-kudelka : Pracuję we wrocławskim oddziale Capgemini od kilku lat i jako firmę szczerze mogę polecić. Pracuję od początku w jednym projekcie i naprawdę nie ma rzeczy, na którą mógłbym się poskarżyć. Nie zgadzam się z opinią @LazyInitializationException - pracowałem wcześniej także jakiś czas w Comarchu i Capgemini jest tutaj bez porównania lepszym pracodawcą.
  • Odpowiedz
@Z0nk0: Możliwe, że w tym roku będę brał pod uwagę firmę. Pewien znajomy dostał tam w połowie 2021 pracę i ogólnie bardzo sobie chwali, tylko ostatnio jak się z nim spotkałem to mówił, że największym minusem jak dla niego jest współpraca z hindusami i ich "kultura" pracy (pewnie zależne od projektu na który się trafi).
  • Odpowiedz
@donmateok: Osobiście nie mam zbytnio do czynienia z kolegami z Indii, ale opinie zasłyszane od innych współpracowników potwierdzają to co mówisz - można trafić na ogarniętych ludzi, ale kultura pracy większości Hindusów pozostawia wiele do życzenia. Przy czym ten fakt jest już raczej niezależny od danej firmy.
  • Odpowiedz
@Z0nk0: Będę miał to na uwadzę :) na pewno zachęcają zarobki, benefity i ogólnie warunki pracy. Dodatkowo nie wiem czy faktycznie tak jest u wszystkich osób które załapią się na pełen etat w firmie, ale znajomy dostał na start umowę na czas nieokreślony, więc kolejny plus.
  • Odpowiedz
@bartek-kudelka: Na juniora jest spoko. Pensja super. Faktem jest, że oni naprawdę czasami przyjmują jak leci. Kultura pracy ludzie i technologie zależą od projektu. Trzeba być czujnym bo na początku może się podobać ale miałem kumpli co w robocie potrafiali do projektów gdzie linijki kodu nie napisali w javie a byli javovcami. Po trzech latach jesteś spalony. Ja uciekłem po 3 latach właśnie ponieważ: men nawijał makaron na uszy, nudny projekt,
  • Odpowiedz
@adhonores: nie trzeba, ja trochę umiem ale na rozmowie głównie teoria z testów, jak bym podszedł do zadania z testowania, koleś dał formularz logowania i co bym tu testował i mniej więcej jak. I SQL sprawdzaliz też jakieś zadanie, znaleźć coś w bazie i pogrupować itp
  • Odpowiedz