Wpis z mikrobloga

@xXxPu55ySl4y3RXxX: Wykopki to banda hipokrytów? Stare, znałem.

Przy KAŻDYM wpisie dotyczącym przepisów ruchu drogowego okazuje się, że te kilka procent kierowców na drogach którzy nie łamią żadnych przepisów ma konta na wykopie. I wszyscy się pod tymi wpisani udzielają.
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX:

a co mi tam.

ja jezdze "przepisowo", bo respektuje wszystkie przepisy, za wyjatkiem tych o predkosci. I to tez nie wiadomo jak m mocno to olewam - Po prostu jade tak szybko jak inni, czyli licznikowe 60-65 w miescie i 100 z groszami na trasie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xXxPu55ySl4y3RXxX: Ale płaczecie o te mandaty. Ile tam jest za przekroczenie o te 30km/h? 800 złotych xd? Przecież to dalej grosze które sobie ludzie wpiszą w koszty podróży xD
  • Odpowiedz
wydaję mi sie ze większość jeździ poniżej maksymalnej prędkości bo są zesrani przed deszczem albo śniegiem xD


@Docent_Jan_Mula: No po ostatnich opadach śniegu na Stop Chamie jest sporo nagrań z takimi cwaniakami co tego śniegu się nie boją.
  • Odpowiedz
Nie wiem gdzie jeździsz, ale ~90% kierowców których spotykam na drodze nie przekracza prędkości, albo przekracza o nie więcej niż ~10 km/h.


@darkdancerr: przestrzeganie przepisów to zatrzymywanie się na warunkowym skręcie w prawo, to zatrzymywanie się do zera a nie zwalnianie do 1 kmph przed znakiem stop, to wrzucanie kierunkowskazu przy zjeździe z ronda nawet jak w promieniu kilometra nie ma żywej duszy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@xXxPu55ySl4y3RXxX: To o co pytasz jest niesłychanie skomplikowanym problemem społecznym i nie chodzi tutaj nawet o jeżdżenie autem. Takie osoby zwykle kłamią, jednak tworzą sobie argument w internecie którego nie da się "moralnie" odbić, więc nieważne jakbyś pokazywał że rzeczywistość działa inaczej i wszyscy jesteśmy tylko ludźmi to i tak będziesz poziom niżej od tego wyimaginowanego idealisty. Ostatecznie się pogrążasz w oczach większości, szczególnie tam, gdzie każdy jest dla siebie anonimowy
  • Odpowiedz
Mniemam, że połowa tych historii to bajki, a opowieści o miganiu to ludzie, którzy komuś chamsko zajechali drogę, jadąc nie 140, a 100.


@GaiusBaltar: jeżdżę jedną z eSek 140 km/h i raczej też wszystkich wyprzedzam, ale co 10 min ktoś mi siedzi na zderzaku, mruga i za chwilę znika na horyzoncie. Więc pewnie to zależy od drogi, którą jeździsz.
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX:

Ja tam zwykle przekraczam dopuszczalną predkosc (zawsze jestem spozniony)
Parkuje na zakazach (bo tam zawsze wolne miejsce), albo na sciezkach rowerowych

Z rzeczy ktorych nigdy nie robie:
Nie wyprzedzam na skrzyzowaniach (tych bez sygnalizacji)
Nie wyrzucam smieci przez okno

W zasadzie jestem jak superbohater
  • Odpowiedz
Czemu kazdy na wykopie chwali się, że jeździ przepisowo i nigdy nie przekracza dopuszczalnej prędkości, a gdy wyjedzie się w trasę to spotkać kogoś kto jedzie przepisowo to cud?


@darkdancerr: pisał też o jeździe ogólnie przepisowej. Właściwie to napisał przede wszystkim o jeździe przepisowej i podkreślił przestrzeganie limitów prędkości.
  • Odpowiedz