Wpis z mikrobloga

@xXxPu55ySl4y3RXxX: Pewnie dlatego że polska droga często walka o przetrwanie. Poganianie, spinanie się, wyprzedzanie na żyletki. Wiele osób wychodzi z założenia że jak wszyscy jeżdżą szybko, to trzeba jeździć tak jak oni bo prZepUstowOŚĆ i płYNNośĆ. Może od noworocznego nowego taryfikatora to się zmieni. Może.

Sam jeżdżę, więc gadanie powyżej że takie wykopki nie jeżdża to niczym nie poparte urojenia, staram się jeździć przepisowo, swoje za uszami mam, ale w sytuacjach
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: @alteron: @xXxPu55ySl4y3RXxX: Wiecie co? Właśnie mnie oświeciło, że ja mam te same wrażenia z jazdy co wy. Moja prędkość przelotowa to 160-180km/h na ekspresówkach i autostradach. Czasami jadę słabszym autem, albo nie chce mi się jechać szybciej albo np teraz jechałem na święta na letnich (nie moje auto, nie było czasu na zmianę).

Rozumiem, że jadąc 160 powinienem spodziewać się wyprzedzania >90% ruchu. Faktycznie wychodzi to jakieś 99%
  • Odpowiedz
@alteron: a to wynika trochę z tego, że całkiem pokaźna część ludzi ma mentalny "tempomat": autostrada jadą 120 "bo więcej to za szybko" a przez zebry w mieście 70 "bo spokojnie tyle można".
Podejrzewam, że wynika to z braku zastanowienia się nad zagrożeniami w mieście, i z braku umiejętności opanowania samochodu przy wyższych prędkościach, no i oczywiście z czystego egoizmu bo przejmują się tylko sobą a pieszymi to już nie.

Kiedyś
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX: Myślę że gdzieś między 3/4 a 4/5 wpisów na wypoku w popularnych tematach (teraz: #samochody) to zwykłe dzieciaki które trollują. Dlatego zawsze wiesz - jeżdżą super przepisowo (jak akurat są za to plusy), doskonale przewidują inwestycje na giełdzie (jak akurat za to są plusy) albo coś tam dalej, jeśli za to akurat są plusy. To typowa mentalność tłumu, z stereotypową inteligencją tłumu.
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX przecież połowa z tych przepisowych jeździ zbiorkomem, druga połowa nie ma prawka, a trzecia wyjeżdża w niedziele do mamusi na wieś i jedzie 60 bo to dla niego prędkość bezpieczna xD
  • Odpowiedz
a gdy wyjedzie się w trasę to spotkać kogoś kto jedzie przepisowo to cud?


@xXxPu55ySl4y3RXxX: A tu to chyba pod kątem potrafienia korzystania z lewego pasa xD Ciężarówka majaczy na horyzoncie na prawym pasie? Cyk, od razu na lewy, 110 na liczniku i hardo siedzi bo on ZARAZ, Z-A-R-A-Z wyprzedza, już tylko 5 minut lewym i dogoni.

Wnioski z ostatnich jazd autostradami/drogami szybkiego ruchu, piękna pogoda, świetna nawierzchnia, idealne warunki jazdy,
  • Odpowiedz