Wpis z mikrobloga

@SayNoToPrzegryw: ludzie jeżdżą machinalnie i automatycznie. Nikt nie wgapia się w licznik ile teraz jedzie, tylko jedzie tak jak warunki i droga pozwalają. Jak droga jest szeroka i pusta to jadą szybko, jak wąska i zawalona autami / podporządkowanymi co 200m to jadą powoli. Tak jeździ jakieś 95% kierowców, wyłączając tych co usilnie jadą jak pirat drogowy (głównie jakieś sebixy albo wielcy panicze biznesmeni) oraz kilka procent dziadków emerytów co auto wyciągają raz na miesiąc.

Jak włodarze chcą by ludzie jeździli wolniej to powinni przestać projektować te wielopasmowe potwory w środku miasta, które niewiele się różnią od autostrady. Przejść przez takie gówno będąc pieszym - koszmar. Jechać po tym 50 km/h - też koszmar. Jechać tam rowerem, skuterem czy czymś podobnym - a daj pan spokój.

Korki w szczycie i tak są, choćbyś postawił 50 pasów to i tak to zakorkują. Weź tu się potem #!$%@? z skrajnego prawego na skrajny lewy (do skrętu w lewo) na odcinku 300 metrów przy dużym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MrGalosh:
Wytłumacz mi dlaczego kaczyści spieszyli się tak bardzo z opodatkowaniem kierowców, że nie uchwalili jeszcze nowego taryfikatora punktów karnych, ale najważniejsze, że wprowadzili nowe opłaty (vel. mandaty).

Bo to ma niby magicznie zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Tak jak opłata śmieciowa miała zlikwidować śmieci w lasach, a opłata paliwowa miała remontować drogi lokalne.
  • Odpowiedz
Wytłumacz mi dlaczego kaczyści spieszyli się tak bardzo z opodatkowaniem kierowców


@wojtoon: a skąd ja mam wiedzieć? Ja tylko uważam, że kary stosowane od lat 90 są #!$%@? warte. Sam dostałem w ciągu kilkunastu lat bycia kierowcą tylko jeden mandat - kompletnie nie przejąłem się jego wysokością, a tylko czasem "straconym" na jego wypisanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MrGalosh:
...co oczywiście usprawiedliwia nakładanie mandatów w wysokościach przekraczających roczne zarobki statystycznego polaka...."bo to wpłynie na bezpieczeństwo na drogach".

Bo jak wiadomo śmiertelności na drogach nie powoduje posiadanie starego rzęcha (bo na nowego nie stać), #!$%@? stan dróg czy jedna karetka na 100k mieszkańców - za śmiertelność czy w ogóle bezpieczeństwo wpływa jeden podatek czy tam mandat.

Trzeba mieć naprawdę nasrane w głowie, żeby usprawiedliwiać podniesienie podatku "bo już przecież dawno
  • Odpowiedz
będziesz zapie#dalać


@Krasparov: To tak nie działa. Będziesz płacić jak cię złapią. Z górki się rozpędzisz do 60 w zabudowanym i płacisz. A po kilku piwerkach możesz i 150 przed szkołą #!$%@?ć i nic nie zapłacisz bo pod szkołą nie stawiają patroli ani fotoradarów.
  • Odpowiedz
Potwierdzam. Na podwyżki związane z nowym ładem mogą się obrażać tylko przedsiębiorcy. Człowiek który się nie zgadza, to ten który ma coś na sumieniu więc powinno się go tępić. Najlepiej zacząć od porównań do patologi, na początek.
  • Odpowiedz
@wojtoon: Kurde, jeśli takie coś nazywasz "podatkiem" to XD, to nie jest żaden podatek, bo jak jedziesz zgodnie z przepisami (lub nieco szybciej nawet) to go nie płacisz, z resztą, te mandaty są nadal niskie- spójrz na inne kraje UE. No i, uwaga, jeżdżę autem od 2016 i jeszcze ani jednego mandatu nie dostałem- magia, nie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Gwendeithith kary ok, gdyby tylko ograniczenia były sensowne a nie np. 2 pasmowa jezdnia w jednym kierunku, w środku niczego i ograniczenie 50km/h. Kolejna maszynka do robienia pieniędzy żeby łatać deficyt. Taka trasa Rzeszów - Przeworsk ograniczenia 90-50-90-50-90-50-90-50 na 40 km, przejścia dla pieszych w szczerym polu i w zasadzie 100% szansa na policję w krzakach, a czasem po 3 patrole na takim odcinku zdarzyło się spotkać. No ale w pełni
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Kup sobie dobre auto, trochę nim pojeździj i dopiero wtedy płacz jak to 160 km/h na autostradzie zabija. Twoje punto nie powinno mieć prawa wyjeżdżania na publiczne drogi.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZlodziejBilonownic: XDDDDD
Dlaczego nie podniesiemy na milion za każde przewinienie? Przecież twoim tokiem rozumowania to zlikwiduje wypadki i przekraczanie prędkości.

Porównanie z innymi krajami potwierdza jakim jesteś melepetą.
Porównujmy mandaty jeden do jednego bez uwzględnienia średniej
  • Odpowiedz
dobry bat na meneli recydywistów którzy i tak wsiadali na rower mimo zakazu.


@Gwendeith: Obowiązek wyrobienia karty rowerowej dotyczy tylko nieletnich. Dorośli nadal mogą poruszać się rowerem bez uprawnień bez konsekwencji
  • Odpowiedz
@Gwendeith: to jest straszna głupota z tymi mandatami. Mandat powinien kosztować tyle żeby zabolało każdego, a więc procentowo od zarobków a nie sztywne widełki. Nie rozumiem jak można przyklaskiwać tym podwyżkom. Widać ze to jest robione tylko po to żeby kosić jeszcze więcej kasy z obywateli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Na noworoczne podwyżki mandatów dla kierowców mogą się jedynie obrażać drogowe patusy


@Gwendeith: Ja też mogę bo zwiększanie mandatów nie ma wpływu na bezpieczeństwo a jedynie na wzrost budżetu. Dodatkowo celbbryci i rządzący udowadniają co chwilę że można mieć prawo w dupie. Milicja też działa bardzo wybiórczo i wystawia mandaty nie tam, gdzie bezpieczeństwo cierpi, tylko tam, gdzie łatwo owieczkę złapać i ogolić.
Takie teksty jak wyżej mogą pisać co
  • Odpowiedz