Wpis z mikrobloga

Nie ukrywam, że talentów kulinarnych absolutnie mi brak, kucharzenie w moim wydaniu jest mocno nieogarnięte, żeby nie powiedzieć - wręcz gapowate, to jednak dziś się staram i na wieczór sylwestrowy serwuję:

1.Ogórkowa pasteryzowana ze słoja o dacie przydatności 2078,
2.Barszcz biały na wodzie spod rolmopsów z dodatkiem melona
3.Pierożki ruskie bez sera a na bazie ziemniaczków widelcem dziabanych
4.Sałatka na winie – co się pod łapę nawinie, to ciep do miski
5.Bigosik egzotyczny z dodatkiem komponentów mięsnych różnego pochodzenia
6.Ogórek kiszony bezchrzanowy w sosie majonezowym na bazie awokado,
7.Pomidorowa na mocno, barwiona keczupem
8.Kompocik ryżowy dolnej fermentacji, mocno bąbelkujący

Co tam Twoje _Ego u Ciebie, opowiadaj Gapciu, wiemy, że czytasz :) co tam u Was na stołach, Hejtery? :)

#raportzpanstwasrodka
  • 34
@Niedobry: ale co Ty będziesz przekładał impreze? Dwa razy świętuj. Kto bogatemu zabroni? Co tam masz w tym czerwonym wiaderku? Ciasteczka kinskie? Spaniałe pewnie są w smaku, nie to co moje niewydarzone pierniczki z Biedry ;) na priv sie odezwałam, luknij, nara bo jadę dalej.
@Spearo: a Ty jak zwykle w grzybach, jakbys nie mógł sobie ryżu z jajkiem uprażyć, ja nie wiem co za niezorganizowany typ jesteś... te grzyby to robisz chociaż w jakieś zalewie octowej jak Gapciu, jakies kiszone może czy tak na surowo? Literatura literatura....no ja też, ale dzisiaj odpuszczam na parę godzin, szekspiry idą spać, dzisiaj jem przysmaczki z ogórków, pije kkawke kompocik z gruszek i dzis nie chce widzieć jak sie
@Babcia_krzyzowa: Aahahha. No zabroni nikt, ale jutro fabryczka sie sama nie ogarnie. Beda pytania, a ja musze odpowiadac celnie. Bo na poprawki juz wlasciciela nie stac. Niestety nie jestem az tak zaradny jak nasi bohaterowie zeby to ogarnac pod wplywem. XD
To sa takie kuleczki smieszne ciasteczkowo-ale-w-czekoladzie.
Na priv zajrzalem. Dziekuje. Lubie czytac literki, a tych widze sporo. I ciekawe. Nie odpowiadam na razie bo rozmawiam ze swoja polowka na telegramie.
@Globtroter1985: Ooo! Niesamowicie wyglądają te przysmaczki, wszystkie foto obejrzałam, zgłodniałam, coś wspaniałego, że Ty tak umiesz i chyba lubisz w kuchni działać. Ja na serio jestem matołowata w kuchni, nawet jajka normalnie na twardo potrafię przypalić, dlatego zawsze szacun dla wszystkich kucharzy świata.
PS Czy masz może starszego brata tak utalentowanego genialnie? Koleżanka pyta ;))) Miłego wieczoru:)
"może Krzychu z PizzaPola niedługo będzie wolny :)"


@Globtroter1985: hahahaa, koleżanka jest wymagająca i mówi, że Krzych nie w jej typie kompletnie, ponadto te pizze, które wałkuje wyglądają kwadratowo, bez polotu, bez fantazji , a z kiełbą to już w ogóle jest morderstwo. :)
PS Widać, że lubisz zabawę z produktami, naprawdę szczerze podziwiam. Te Twoje luje z piekarnika bardzo mi humorek poprawiły... przed chwilą wróciłam z długiej drogi, z Czech,