Wpis z mikrobloga

@Can_I_help_you: limit 30-krotności w opłacaniu składek na ZUS to 177 660 zł W 2022 roku kwota ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe wzrośnie z obecnych 157 770 zł do 177 660 zł – ogłosił minister rodziny. Ten limit rośnie z roku na rok bo zależy od średniego wynagrodzenia. O to mi chodziło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WyjmijKija: Stopa zastępowalności za 30 lat wyniesie około 25-28% według prognoz. Czyli zarabiając 6k netto możesz liczyć na zawrotne 1500zł emerytury. Zakładając, że będzie jakiś próg minimalnej emerytury, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jakieś 80% społeczeństwa będzie miało jednakowe głodowe emerytury. O ile system wcześniej nie jebnie. O wiele bardziej opłaca się iść na jdg i wpłacać sobie pod limit na ike, ikze, kupować złoto.
  • Odpowiedz
@Maly_skowyrny_zuk: pracuje w Islandii i z ciekawości sobie sprawdziłem swój kwit z wypłaty jaki jesy stosunek brutto do netto, w sensie zwykłego brutto, a nie brutto brutto, bo tego nie ma zaznaczonego i wyszło mi, że 32% z pierwszego i 44% z drugiego progu podatkowego. Z tego co wrzuciłeś wychodzi 48% podatku do zapłaty w #!$%@? Polsce, gdzie jakość świadczonych usług przez państwo jest chyba 20 razy gorsza niż w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WyjmijKija: UOP też ma swoje plusy. Ja mimo wchodzenia w drugi próg podatkowy jestem na UOP i przez najbliższe 3 lata nie opłaca mi się przechodzić na JDG ze względu na inne dochody. Z drugiej strony miałem w życiu sytuację, że byłem kilka miesięcy na L4. To też jest na korzyść UOP. Niektórzy ludzie po prostu się boją JDG.
  • Odpowiedz