Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi, bo chyba czegoś nie rozumiem. Polska jest w czerwonej grupie. Wjeżdżam autem na Litwę, mam certyfikat COVID (dwie dawki Pfizera). Nie muszę robić testów przed wjazdem, nie muszę być na kwarantannie. O co chodzi natomiast z 'recommended' przy informacji o teście na Litwie do 72h od przyjazdu? Muszę robić, czy jednak nie? Czy jak wyjadę wcześniej to nie będę musiał go robić, czy będzie przypał?
#litwa #koronawirus
źródło: comment_1640906472dzuPNie0YL2OzoI4pT9yMq.jpg
  • 6
@piotrass007: Podejrzewam, że to może chodzić o osoby, które miały kontakt z chorym. Niedawno weszła taka zmiana, że jesteś zasczepiony, ale miałeś kontakt - idziesz na izolację.

Przez ostatnie 2 tyg. Latałem z Litwy i n Litwę oraz jeździłem autem do Polski i z Polski. Nikt niczego nie sprawdza na granicy czy coś. Wypełniałem tą głupią ankietę dla NVSC, bo wracałem samolotem na Litwę i nikt tego nie sprawdzał. Wylądowałem, autobus
@mariecziek: Dzięki wielkie za relację. A masz może info jak wygląda sytuacja w Druskiennikach? Są bardzo blisko granicy z Białorusią, a więc i zawieruchy z imigrantami. Czy warto dalej tam jechać pomimo tej napiętej sytuacji?
@mariecziek: Chcę zabrać ojca do Wilna na urodziny w maju. Jechalibyśmy całą rodziną samochodem z Polski. Czyli nie robią żadnych problemów? A orientujesz się jak wygląda sytuacja z hotelqmi, restauracjami itp na Litwie? Rodzice zaszczepieni a ja i brat nie. Normalnie można wejść wszędzie? Dzięki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DADIKUL: ostatnio jeździłem na zakupy 30 grudnia i nikt nas nie kontrolował. Tylko przy wyjeździe z Litwy sprawdzali czy nie jesteśmy imigrantami.
Co do hotelów i restauracji - aktualnie wymagają europejski certyfikat wszędzie, ale może to się zmieni, bo zakażenia wywaliło w kosmos, do prezydenta czy tam coś trafiły podpisy, żeby sprawdzić czy sprawdzanie certyfikatów jest zgodne z konstytucją, więc może sytuacja się zmieni do maja.
Polecam śledzić koronastop.lrv.lt (jest wersja