Wpis z mikrobloga

Wyciskacie na całej stopie czy na palcach? Z racji tego, że regulamin zawodów zmuszał mnie do wyciskania z piętą na podłożu robiłem tak od początku swojej kariery. Teraz z racji okresu odpoczynku i planowanej zmiany federacji zacząłem wyciskać z podparciem tylko na końcu stopy. Pierwsze treningi były obiecujące, ale trochę brakowało stabilizacji. Teraz różnica jest kolosalna, oczywiście na plus. Spięcie, lepszy mostek i odczucie, że ciężar w dłoniach wydaje się dużo lżejszy. Życiówka wyrównana z marszu, więc jestem pozytywnie nastawiony do takiej zmiany.
#mikrokoksy

Ułożenie stopy przy wyciskaniu leżąc:

  • Cała stopa 69.2% (45)
  • Palce 30.8% (20)

Oddanych głosów: 65

  • 11
@DywanTv: też przez IPF byłem zmuszony robić na całej stopie. Jestem wysoki, mam długie nogi i przy takim ustawieniu było mocno średnio. Jednak regulamin to regulamin i robiłem tylko takie wyciskanie.

@Loginconajmniej4znaki: mam podobne odczucia!

@DopeLifter: właśnie. Leg drive dużo lepszy. Do tego subiektywnie czuję, że przy takim spięciu faza ekscentryczna jest dużo lżejsza i ten ciężar "waży mniej".
@Kyriakos: Podejrzewam, że tu wszystko zależy od rozciągnięcia stawu skokowego. Ciężko mieć dobrą stabilizację na całej stopie jeśli ledwo co możesz zgiąć nogę do przodu.
@Kyriakos:
kwestia preferencji i odczucia. Tam gdzie pewniej trzymasz pozycje tam powinno się celować. U osób z dłuższą nogą i mniejszą mobilnością w biodrze ciężko będzie się wciągnąć pod ławę żeby mieć stabilność na paluchach. Mi o wiele łatwiej trzymać mostek przy całej stopie na ziemi. Wyciskanie na palcach daje mi tylko złudne wrażenie trzymania wyższego mostka i spięcia, w rzeczywistości po prostu mocniej zginam odcinek lędźwiowy i w kontekscie trzymania
@bdm_bq: oczywiście, że tak. Dlatego zrobiłem ankietę i zaprosiłem do dyskusji, bo każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Cos jak z rozstawem stóp przy siadach czy wyborem klasyk/sumo. U mnie widzę zdecydowanie lepszą pozycję, a jeszcze pewne rzeczy trzeba dopracować. Mam w sumie długie nogi, ale odpowiednia mobilność pozwala mi głęboko cofnąć stopy przez co spięcie jest potężne, a to bezpośrednio przekłada się na fajny leg drive i dobry start sztangi.
@Kyriakos:
a zatapiasz czy robisz soft touch? bo w sumie mało kto z zatapianiem wyciska z całej stopy, chyba że ma bardzo dobrą mobilność w skokowym. Wciągnięta noga jest dobra dla osób które lekko zatapiają i używają bardziej agresywnego leg drive
@bdm_bq: zatapiam, chociaż nie jest to takie chamskie jak u tych cięższych zawodników.
Tak obrazowo i w skrócie największa różnica jest w tym, że przy opuszczaniu sztangi czuję ten ciężar na nogach, mogę nimi dobrze pracować i przy starcie leg drive jest na tyle mocny, że większość ruchu sztanga jest rozpędzona. Przez co wyciskanie wygląda jak mówił Artur Kabza : opuszczasz, ogień z dołu, chwila walki tricepsem i zrobione.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kyriakos: Jak wyciskałem na palcach to miałem odczucie, że o wiele łatwiej wykonuje leg drive i czułem się mocniej dopięty. Teraz w obecnym bloku zmieniałem ustawienie i wyciskam na pełnej stopie i wyciska mi się bardzo łatwo ale mam wrażenie, że robię 0 leg drive. W sumie za dwa tygodnie kończę obecny blok i chyba wrócę do wyciskania na palcach